„Posuzování vlivů záměru „Maloobchodní zařízení Beroun“ na životní prostředí je na základě uvedené žádosti ukončeno, bez vydání závěru zjišťovacího řízení,“ uvádí Jiří Keřka, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství a Hana Švingrová, vedoucí oddělení posuzování vlivů na životní prostředí.

„Samozřejmě toto rozhodnutí vítáme. Byla to již druhá varianta projektu, přitom v porovnání s prvním projektem investor provedl jen kosmetické úpravy,“ tvrdí Martin Patera z občanského sdružení Beroun sobě.

Informaci o ukončení řízení o výstavbě Teska nám potvrdila i starostka Berouna Šárka Endrlová. Zároveň ale upozornila, že investor se myšlenky na Tesco nevzdává.

Včera se nám podařilo oslovit i Patrika Čermáka ze společnosti Essalar, která je vlastníkem bývalého areálu Tiba.

„V současné době probíhají s městem Beroun jednání, předložili jsme jeho zástupcům nějaké návrhy na využití areálu,“ uvedl pro Berounský deník Patrik Čermák bez bližší specifikace možného řešení využití areálu. Nyní je tedy na tahu město.

Zastupitelé se bývalým areálem Tiby budou zabývat určitě 7. listopadu, kdy proběhne jednání o novém územním plánu města.