Strach a bezmoc zažívá v těchto dnech Ivana Marhoulová, která se na Berounský deník obrátila s žádostí o pomoc při hledání své dcery. Ta je nezvěstná více jak týden a podle slov její matky policie k celému případu přistupuje spíše liknavě. I proto se rozhodla pátrat na vlastní pěst a kontaktovat známé i kolegy v práci. Právě tam jsme zjistili, že od její skříňky existuje ještě jeden náhradní klíč. Uvnitř byl nalezen diář a pracovní oblečení. V diáři však nebyla jediná zmínka o tom, že by něco plánovala, a to i přesto, že si do něj zapisovala téměř vše.
„Iva pracovala ve Sport baru Homolka v Berouně. Tady byla viděna naposledy minulou středu odpoledne, kdy odevzdala klíče a odešla,“ sdělila Ivana Marhoulová s tím, že policisté měli původně špatné informace, protože si mysleli, že dceru viděla naposledy ona. „Iva bydlí více jak rok s přítelem v Králově Dvoře. Toho jsem v pátek kontaktovala. Řekla jsem mu, že nevím, kde dcera je, a že nenastoupila do práce. Ve čtvrtek dopoledne ještě poslala do zaměstnání zprávu, že jí není dobře a že nepřijde, ale odpoledne již telefon nefungoval,“ popsala Ivana Marhoulová.
Včera měla matka s dcerou odjíždět na víkend, na který se devatenáctiletá Iva těšila více jak měsíc, ale dodnes se s matkou nespojila. „Je mi to divné, protože i když nefunguje telefon, tak mě Iva mohla kontaktovat prostřednictvím e–mailu či na ICQ. Ještě nikdy se nestalo, aby mi nedala vědět, kde je. Vždycky mi nejpozději do dvou dnů zavolala,“ uvedla Marhoulová.
Podle jejích slov měla dcera v poslední době problémy s přítelem, a tak je možné, že se pohádali a ona odešla. „Nevím, co se mohlo stát, ale všechno se dá řešit, takže jí tímto prosím, aby se vrátila, že se dá vše nějak udělat. Jen doufám, že se nestalo něco horšího,“ řekla zoufalá matka pohřešované dcery.
Přítel Ivy, Karel Říha, se s Ivou prý viděl naposledy ve středu ráno. „V poslední době často přespávala u kamarádek, takže jsem to neřešil do té doby, než mě kontaktovala její matka. Jediné, co z bytu zmizelo, je její batoh, plavky a zubní kartáček, takže možná vyrazila někam k vodě, ale že by se tak dlouho neozvala, je divné,“ sdělil Karel Říha.
Po nezvěstné Ivě Majnerové pátrá nyní berounská kriminální policie. Případ má na starosti Radek Lancinger, podle kterého se nyní prověřuje vše, co se dá. „Pohřešovaná je od začátku vedena jako celostátně hledaná osoba a to i v Schengenském prostoru, takže bychom jí našli, i kdyby jí někdo kontroloval ve státě, který patří do Evropské unie. Mimo jiné jsme byli také v bytě, kde bydlela s přítelem, ale nic jsme zde nezjistili a nenašli stopy násilí,“ uvedl Radek Lancinger.
Veškeré informace, které by napomohly k vypátrání pohřešované, lze nahlásit na jakémkoliv oddělení Policie ČR nebo na linku 158, ale i přímo na Službu kriminální policie a vyšetřování Beroun na telefonním čísle 974 872 447.
Pokud by někdo z jakéhokoli důvodu nechtěl volat na polici, může se obrátit přímo na Ivanu Marhoulovou, jejíž telefonní číslo je 774 409 889.