Filmovat se má především v Broumech, Hudlicích, Novém Jáchymově, Otročiněvsi, u Točníku, ale i v Roztokách (u Křivoklátu), a to prakticky od současnosti do poloviny srpna.

Šance získat drobnou roli je vysoká i pro lidi, pro něž se bude jednat o první setkání s ruchem kolem kamer. Produkce totiž hledá velmi rozsáhlý kompars: přes pět stovek lidí všeho věku. Od velmi malých dětí přes postavy ve středním věku až po dědečky a babičky.

Zvlášť senioři jsou žádaní; těch bude potřeba hodně. Přihlásit se je navíc snazší, než bývalo v minulosti: nekoná se klasický casting, na který jsou zvyklí zkušení komparsisté, ale registraci i výběr spolupracovníků, jimž nabízí tisícovku za den natáčení, zvládne produkce elektronicky.

Stačí se registrovat přes internet

K tomu filmová kancelář nabízí odkaz na formulář společnosti Casting Barrandov, jehož prostřednictvím se lze registrovat. Odpadá tedy jindy běžná nutnost přijít či přijet se představit osobně. Stačí nahrát aktuální fotografie podle návodných ukázek, jak mají záběry vypadat – portrét, profil a celá postava – a doplnit své míry pro potřeby kostymérek. Plus další údaje jako třeba informace o očích, vlasech, vousech, ale i hlasu – či třeba o zařazení k etnickému vzhledu.

Podle produkce bude příležitost získat přivýdělek i nové zážitky a zkušenosti obzvlášť atraktivní pro lidi bydlící v Berouně a okolí, ale také ve Slaném či Praze.