Kolik lidí vám pomáhá dnešní akci zorganizovat a zajistit její bezproblémový průběh?
Mám na to tým asi dvaceti lidí, kteří mi s tím vším pomáhají. Zorganizovat takovouto velkou akci je opravdu hodně náročné. S její přípravou defakto začínáme ve chvíli, kdy skončí poslední ročník. V té chvíli už opět kontaktujeme taneční týmy a naše partnery. Každoročně nám pomáhá město Beroun. Letos nám také finančně pomohlo, abychom mohli nakoupit ceny, medaile a podobně. Nejnáročnější jsou pro nás tři měsíce před samotnou soutěží.

Je pořádání Beroun cupu finančně náročné?
Přesně to nevím, ale náklady jsou do desetitisíců korun.

Vypadá to, že se vám soutěž rok od roku rozrůstá, mám pravdu?
Ano, máte. Letošní ročník je nejúspěšnější. Máme na něm největší počet tanečníků. Celkem startuje 91 formací, což je na tuto halu už dost.

Do kolika kategorií jste je rozdělili?
Celkem do osmnácti. Takže máme osmnáct vítězných formací.

Viděla jsem soutěžit hodně malé děti. Kolik je nejmladším tanečníkům?
Máme zde tříleté a čtyřleté děti, které jsou poprvé na soutěži. Hodně se snaží. Naši trenéři se dětem věnují tak, aby je tanec bavil. Aby věděly, že to není jen o medailích a vítězství, ale aby v tanci našly svůj životní styl, jako jsme ho našli před lety my.

Z jak velké dálky tanečníci do Berouna přijeli?
Máme zde formace z Turnova, z Plzně, z Prahy, z Jesenice. Jsou zde týmy z celého Česka. Letos zde nemáme týmy z Moravy, protože tam mají v tom samém termínu také pohárovou soutěž.

Dokázal byste si tipnout, kolik tu máte kromě tanečníků lidí?
Přišlo jich opravdu hodně. Když sečtu tanečníky i rodiče, tak jich přes tisícovku určitě bude. Diváků jsou podle mne stovky.

Na soutěži má Taneční centrum R. A. K. největší počet formací. Jak se mu v letošním roce daří?
Prozatím máme nějaká první místa v dětech. Nyní nás čekají soutěže juniorů a dospělých. Myslím si, že si povede podobně jako v uplynulých letech. Za čtrnáct dní jedeme na mistrovství republiky. Mistrovství Čech jsme vyhráli, také nějaké střední Čechy, takže doufáme, že na republice uspějeme minimálně jako v loňském roce. Když skončíme na jednom ze tří prvních míst, tak jsme automaticky v reprezentaci a budeme bojovat o postup na mistrovství světa.

Jan LiškaLetos mu bude 44 let. S tancem začal ve svých sedmnácti letech. Jan Liška v devadesátých letech a začátkem nového milénia tancoval v muzikálech. Kolem roku 2004 profesionální taneční dráhu opustil a začal se naplno věnovat taneční škole. Taneční centrum R. A. K. letos oslaví 26. výročí svého založení.