Nyní slaví velké úspěchy v paradrezúře, v loňském roce se stala mistryní České republiky. 

V kolika letech jste začala jezdit na koních?
Myslím, že poprvé to bylo v první třídě. Do lochovické stáje jsme začali jezdit s berounským Klubíčkem. Na úplném začátku byla hipoterapie s paní Maškovou, postupem času se vše vyvinulo. Nebavilo mne jen se nechávat vozit, proto jsem začala s koněm víc pracovat a dostali jsme se až k paradrezúře.

Můžete nám paradrezúru přiblížit?
Jedná se o variantu drezúry, která je vhodná pro zdravotně hendikepované. S koněm se jezdí na ploše ve tvaru obdélníku, kde jsou písmeny vyznačené body. Plní se různé úkoly, jako je například krok, klus a ve vyšších skupinách i cval. Já zatím necválám. Nechybí ani vlnovky, obraty a kruhy. Jede se podle předepsaných úloh.

Co je vaším největším úspěchem?
Loňského otevřeného mistrovství se zúčastnili Češi a Rusové. Jednalo se tak o mezinárodní tříkolovou soutěž, jejíž součástí byly dvě úlohy povinné a jedna volná s hudbou. Ze šesti závodících jsem se umístila na prvním místě v nižší kategorii. Mezi českými závodníky jsem se umístila na 1. místě ve dvou sloučených kategoriích jezdců s těžším handicapem.

Co pro vás znamená první místo na mistrovství?
Je to moc fajn. Mistrovství je celkově velmi náročné. Nemůžu moc trénovat, je to pro mě velká fyzická zátěž. Dva dny na mistrovství byly hodně těžké, jsem moc ráda, že jsme je s Narcisem zvládli. Vždy se nám povede poslední úloha na hudbu, kterou koník moc dobře vnímá, dokáže se podle ní zorientovat. Navíc má lepší kmih, když může běhat v rytmu.

Jak si rozumíte s koníkem?
Narcis je třináctiletý hafling, kterého si půjčuji od jeho majitele. Je moc hodný, jen občas dělá, co se po něm nechce. Nikdy jsem se nemusela bát, že z něj spadnu. I když se k tomu už několikrát schylovalo, dokázal se postavit tak, aby mému pádu zabránil.

Vzpomínáte na první závody?
Konaly se v roce 2006. O rok později jsem se zúčastnila prvního mistrovství, to jsem byla v sedmé třídě.

Co vás čeká?
Ve stáji v Herouticích se příští týden v neděli 7. dubna konají drezúrní závody, kde bude přidružená i paradrezúra. Jedná se o jeden ze série závodů paradrezúrního poháru.
V jednodenní soutěži si každý z jezdců zajede úlohu ve své kategorii.

Přispívá jízda na koni ke zlepšení vašeho zdraví?
Určitě. Kvůli tomu jsem do Lochovic začala jezdit. Jízda na koni rovná nejen záda, ale zpevňuje celé tělo. Je to sport i rehabilitace.

Věnujete se i jinému sportu?
Dvakrát týdně jezdím plavat do Prahy. Musím se také věnovat rehabilitaci. Do lochovické stáje jezdím jednou až dvakrát týdně.

Zbývá vám čas na přípravu do školy?
Před písemkou si ráno přivstanu.