Tisíce turistů, náměstí zaplněné stovkami stánkařů a tisícovkami výrobců. Ale také stovky aut hledající místo k parkování.

Takový víkend čeká Berouňáky. Pravidelné Jarní hrnčířské a řemeslné trhy lákají do centra Berouna turisty z celé České republiky, ale i ze zahraničí. „Bydlím na okraji Berouna a do centra města to mám nějaký ten kilometr, ale během trhů nechávám auto raději doma. Blíž totiž nezaparkuji. V sobotu dokonce parkují návštěvníci trhů i v naší ulici,“ komentuje situaci s parkovaním Jana Veselá z Berouna.

Již od pátku od 17 hodin bude platit zákaz stání na Husově náměstí a až do neděle do 19. hodin bude tento prostor pro veškerou dopravu uzavřen. „Návštěvníci trhů mohou parkovat na centrálním parkovišti Boškův statek, v Bezručově ulici za Komunitním centrem, v ulicích U Archivu a Na Dražkách, i v prostoru před hlavním vlakovým nádražím,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Samotné Jarní hrnčířské a řemeslné trhy vypuknou v sobotu od 8 hodin a potrvají do 18 hodin, v neděli pak stánkaři začnou nabízet své zboží od 9 hodin a trhy budou ukončené v 17 hodin.

„Lidé se opět dočkají stánků řady zajímavých řemesel. Kromě výrobků k prodeji se lidé mohou těšit i na ukázku řemeslných prací. V centru Berouna se bude prezentovat 350 řemeslníků z celé republiky, ale i z Maďarska, Slovenska a dalších zemí,“ uvedl organizátor akce Vladimír Izbický.

Lidé, kteří mají rádi netradiční výrobky, si o víkendu v Berouně také přijdou na své. „Posledním hitem jsou například kabelky sešívané z různobarevných zipů, hodinky a doplňky vyrobené z gramofonových desek nebo šperky z recyklovaných lahví,“ dodal Vladimír Izbický.

Mezi řemeslníky budou v Berouně dále zastoupeni řezbáři, kováři, rytci, výrobci svíček, hudebních nástrojů, mýdel, cínových figurek a především hrnčíři.

Lidé se mohou těšit i na dobré jídlo a pití. Stánkaři s občerstvením se stali nedílnou součástí trhů, stejně jako Český rybářský svaz z Hořovic, který bude opět nabízet grilované ryby. Chybět nebudou ani vinaři.

Součástí trhů bude i kulturní doprovodný program. Vystoupí oblíbená Berouňačka, skupina Třehusk a lidový soubor Špalíček.