Na tyto myšlenky přichází stále více lidí v regionu. Dokládá to zkušenost osobních trenérů i provozovatelů fitnessu. Zkrátka, jaro je tady a letní dovolené se blíží. A lidé začínají ladit formu.

Vysvitne slunce a lidé přicházejí

Vysvitne slunko, lidé si vzpomenou na plavky a začínají chodit. Takovou zkušenost má Jan Šimko, manažer Sportovního centra Eden. Jaký druh cvičení ale vede? "Je to dle vkusu a chuti každého," říká s úsměvem Jan Šimko. Podle něj někdo dává přednost badmintonu nebo tenisu, jiný chodí do fitnessu, další řeší hubnutí i přes výživové poradenství.

Kdyby ale měl vybrat, čemu lidé dávají přednost nejvíce, pak to je EMS trénink. "To je posilování na základě elektrických impulsů. Máme to jako novinku a je o to zájem," vysvětlil.

Velikonoční jarmark v Chyňavě přilákal i letos převážnou většinu místních obyvatel.
OBRAZEM: Děti vyráběly šperky a zdobily kraslice

U žen vedou kruhové tréninky

B Fitness Studio vede Alžběta Blaťáková. Tento fitness je určen pouze ženám. Podobně jako v mnohých jiných, i sem chodí nyní před sezonou více zájemců o cvičení. "U nás frčí piloxing, tabata, skupinový intervalový trénink," vysvětlila. Ženy tak ve skupině mají vždy připravené, co se bude cvičit, nejedná se o individuální trénink.

Obliba cvičebních metod se mění

Jak řekl mělnický osobní trenér Zdeněk Holeček, ženy vyhledávají spíše skupinová aerobní cvičení s lektorem. Muži ale přijdou obvykle sami, často pak s konkrétní představou. "Většinou jim jde o to, že chtějí shodit břicho," odpověděl osobní trenér Zdeněk Holeček na otázku, s čím za ním lidé často přicházejí. A ptají se i po osobních trenérech, aby cvičili správně.

Problém je ale v tom říká Zdeněk Holeček, že se lidé snaží za krátkou dobu dohnat to, co delší dobu zanedbávali. "Určitě je jednodušší formu udržet průběžně. Lidé jsou pak překvapení, že za dva měsíce neshodí na požadovanou postavu," podělil se o své zkušenosti. Je však třeba počítat s tím, že co jste nějakou dobu nabírali, budete i nějakou dobu shazovat, podotýká. "Navíc nestačí pouze shodit váhu, tělo je potřeba zpevnit," vysvětluje.

Kluci a děvčata se učili plést pomlázku a zdobili velikonoční perníčky.
Velikonoční odpoledne přilákalo děti i dospělé