A jak se zdá, pořadatelé jsou za dobře i s počasím, protože má být slunečno a teplota má šplhat ke 20 stupňům Celsia.

Jarní hrnčířské a řemeslné trhy se konají už čtrnáctým rokem a pokaždé měli návštěvníci možnost seznámit se blíže s určitým řemeslem. Letos je jím provazník.

„Vedle tesaře, kováře, kameníka či košíkáře je provazník jedním z nejstarších řemeslníků. V Čechách bylo toto řemeslo zaznamenáno již v 10. století," vysvětlil pořadatel trhů Vladimír Izbický.

Ale zkrátka nepřijdou ani ostatní řemesla. Těšit se můžete nejen na své oblíbené hrnčíře, ale také skláře, řezbáře, loutkáře a řadu dalších.
Řemeslné trhy můžete navštívit v sobotu od 8 hodin a v neděli od 9 hodin. Jako každoročně se ale řidiči musí obrnit trpělivostí při parkování. Kromě tradičních parkovišť mohou využít i parkovací dům. „Parkování bude opět zajištěno mimořádně na Závodí na louce u bývalého autobusového nádraží.

Toto parkoviště a parkoviště u vlakového nádraží bude bez poplatků. Věříme, že řidiči rádi místo poplatku přispějí dobročinným organizacím Slunečnice a Dobromysl, které zde budou mít propagační stánky," dodal Vladimír Izbický.

A na dobročinnost přispějí opět i stánkaři s občerstvením. „Tyto prostředky jdou ve prospěch dobročinné sbírky berounské katolické farnosti. Z výtěžku této sbírky farnost podpoří Stacionář sv. Anežky České pro seniory v Berouně a část bude použita na opravu kostela sv. Jakuba," dodal pořadatel akce.