„Velký podíl na tomto úspěchu má řada profesních a zájmových sdružení," prohlásil za Nemocnici Hořovice její tiskový mluvčí Konstantinos Tsivos, který připomněl, že mezi ně patří například občanské sdružení Hořovické maminky, příslušníci Policie ČR z Berouna a z Rudné, studenti berounských středních škol a další.

Stovky jubilantů
Zástupci hořovické transfuzní stanice si váží také těch, kteří přicházejí pravidelně.„Velmi vděčná je naše „transfuzka" také několika stovkám jubilejních dárců, kteří chodí darovat tu nejdůležitější a nenahraditelnou tekutinu i několikrát ročně", říká vedoucí sestra Jana Šrámková. Uvádí například pana Jiřího Fajrajzla, který začátkem února přijel do Hořovic darovat krev se třemi svými syny, nebo rodinu krajského radního Jiřího Peřiny, který daroval krev po osmdesáté.

Mladí dárci
Dlouholetí dárci svým počtem převyšují ty nové. „Přesto, že zveme všechny pravidelné dárce krve, chceme se v prvé řadě zaměřit na zájemce z řad středoškoláků z celého berounského okresu, kteří již dosáhli 18 let věku," konstatuje Jana Šrámková. „Pořádat tyto akce je potřeba, jelikož je více dlouholetých dárců, ale méně těch nových. Na mladé dárce byla primárně zaměřená také únorová akce Miluješ? Daruj krev.
Transfuzní stanice také přemyslí o organizaci velké kulturní akce v Hořovicích, do které hodlá pozvat jubilejní dárce a členy sdružení, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. „Bude to malá ukázka našeho vděku vůči nim," dodává Jana Šrámková.