Další injekční stříkačky našli při běžné obchůzce berounští městští strážníci. „Tentokrát policisté objevili dvě stříkačky, a to v Kollárově ulici u 3. základní školy v Berouně,“ uvedl velitel berounských strážníků Pavel Novák.
Před začátkem prázdnin několik injekčních jehel našli obyvatelé Berouna také v okolí společenského domu Plzeňka. „Ve více než polovině případech nás o nálezu injekčních stříkaček informují občané,“ uvedl Pavel Novák. Občany dále prosí, aby o každém nebezpečném nálezu informovali strážníky na bezplatné telefonní lince 156.
„Často od lidí slyšíme, že se v některé lokalitě povalují stříkačky často. Proto uvítáme, aby lidé takový nález ihned nahlásili. Městští policisté hned na místo přijedou a jehly zajistí,“ zdůraznil velitel strážníků.
V průběhu jednoho roku zabavili městští policisté kolem třiceti injekčních stříkaček. Jak se nám podařilo zjistit, v některých lokalitách se stříkačky nacházejí opakovaně. Častěji se i v minulosti objevovaly v parku u Zábranského kostela nebo na Městské hoře. „Vyloženě vyhlášenou lokalitu, kde bychom stříkačky nacházeli pravidelně, ale v Berouně nemáme,“ dodal Pavel Novák.
„Ti feťáci, to je skutečné neštěstí. Jednou jsem s dětmi objevila injekční jehlu ve křoví u berounského dětského hřiště. Našla ji dcera a ve mně byla malá dušička, lekla jsem se, jestli na ni nesáhla. Naštěstí mi to hned řekla a my volali policisty. Ti ji okamžitě odvezli,“ popsala svoji osobní zkušenost s injekčními stříkačkami paní Klára z Berouna, maminka dvou malých dětí. Máte také zkušenosti s injekčními stříkačkami na veřejnosti? Podělte se s námi o své zkušenosti a názory na www.berounsky.denik.cz