Zrekonstruovaná jídelna spolu s novou výdejnou byly včera slavnostně otevřeny na Jungmannově základní škole v Berouně. Pro zdejší žáky to znamená konec plastových příborů a talířů, výběr mezi třemi jídly, saláty a dalšími pochutinami, které zajišťuje nový provozovatel tohoto zařízení, společnost Eurest.
Žáci tedy nebudou mít jen chutnější a především zdravější jídlo, ale i nově zrekonstruované prostory, které si vyžádaly investici ve výši zhruba čtyř milionů korun.

Jungmannova základní škola si na modernizaci musela počkat ze všech škol nejdéle. Podle místostarosty Berouna Tomáše Havla to však stálo za to. „Myslím si, že na této škole je proměna vidět úplně nejvíce. Pravdou je, že žáci i učitelé zde museli snášet určitá příkoří, ale nešlo o nic dramatického a jednalo se o lepší cestu, než by bylo nějaké polovičaté řešení,“ sdělil Tomáš Havel.

Tento názor sdílí i zástupci společnosti Eurest, podle kterých by dokončením stravovacích prostor měly být žáci i jejich rodiče s modernizací spokojeni. „Většina rodičů brala zdržení s pochopením, ale našli se i tací, kteří přednášeli stížnost, kterou zapříčinila především špatná informovanost. Rodiče se totiž báli, že naše stravování znamená stravování na plastu, ale to bylo samozřejmě dočasné řešení,“ přiznal regionální ředitel provozu společnosti Eurest Jiří Karmazín. „Žáci i lidé, kteří se sem budou chodit stravovat, se mohou postupem času těšit i na tak zvaný pasta bar, krájené maso, omáčky a sýry. Dále bychom chtěli zařadit i snídaňový nebo svačinový provoz, kdy budou mít děti k dispozici pečivo, obložené chleby, ale i různé druhy pomazánek. Vše je otázkou zvyku na tento systém,“ slíbil Karmazín.