„Jezdíme tam už několik let, a to v srpnu. Já vím, že je tam velké vedro, ale jindy nemůžeme, protože děti chodí do školy. Letos jsme naštěstí čekali na last minute, takže jsme zájezd ještě nezaplatili," svěřila se Monika Matějková z Hořovic.

České občany varuje před dovolenou v Turecku i ministerstvo pro místní rozvoj.
„Nedoporučuji, aby naši turisté v těchto dnech vyjížděli do Turecka. Je nutné, aby se zde situace nejprve zcela uklidnila a stabilizovala. Bezpečnost je na prvním místě," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Turecko navštívila také oblíbená herečka Jitka Čvančarová, která navštívila berounský region, aby se účastnila křtin dvouměsíční lamičky Leontýnky na statku U Merlina v Chyňavě.

„V Turecku jsem byla asi jen dvakrát, ale můj manžel tam jezdil dost často hrát golf. V Turecku je hodně krásných míst, ale já mám osobně raději jiné destinace," uvedla herečka Jitka Čvančarová.
Na statek U Merlina přijela s rodinou a bylo vidět, že si kmotrovství užívá.

„Kmotrou lamě jsem ještě nikdy nebyla. Je to poprvé. Jsou to velmi krásná zvířata, která mají jedny z nejnádhernějších očí. Ale je pravdou, že umí i krásně plivat. Jednou mě lama u Bolečka na farmě pěkně poflusala," uvedla herečka a kmotra malé Leontýnky Jitka Čvančarová.

Jak uvedla, nemohla lamí slinu smýt. Trvalo jí to asi dvě hodiny, než dokázala lamí flus z ruky smýt. „Byl to neskutečný smrad. Opravdu moc veliký," dodala pobaveně herečka.