„Nahoře v baru bývá v létě dost vedro, a tak se několik kluků šlo vyluftovat ven na dvůr. Naběhla tam na ně partička s vyholenými hlavami a pustili se tam do nich. Jednoho kluka vzali půllitrem do hlavy, jiný dostal flaškou od piva,“ popisuje celou událost očitý svědek, který si přál zůstat v anonymitě. Vše mohlo dopadnout daleko hůř, než jen rozbitými hlavami. Nahoře v baru totiž bylo plno, seděly zde i dívky. „Slyšeli jsme z venku hluk a majitel baru se šel dolů podívat, co se tam děje. Vyběhl zpátky nahoru, ale skinheadi se pustili za ním. Naštěstí tu má bezpečnostní zámek a bar uzamkl, takže jsme slyšeli jen bouchání a asi kopání do dveří, jak se tam chtěli dostat,“ popisuje pohotovou reakci majitele baru svědek události. Ačkoli hned z baru volali policii, ta už na místě výtržníky nezastihla. „O víkendu jsme v ulicích Berouna řešili několik výtržností a potyček. Zmíněnou skupinu skinheadů jsme našli až po delší době v dalším baru, kam si pro ně přijela státní policie,“ uvedl velitel berounských strážníků Pavel Novák. Osobně se nedomnívá, že by se situace v Berouně dramaticky zhoršovala. „Zhruba šedesát procent výtržností a drobných přestupků dělají stále ti samí jedince. Jedná se asi o dvacet osob. Pokud ti by v Berouně nebyli, podobných problémů by znatelně ubylo,“ tvrdí šéf berounských strážníků.
Provozovatel Joker baru se ale rozhodl bezpečnost svého podniku a svých hostů pojistit. „Ačkoli víkendový incident v mém baru byl ojedinělý, rozhodl jsem se pořídit si bezpečnostní kameru. Nemůžeme přece dopustit, aby se lidé báli chodit večer ven a bavit se,“ tvrdí provozovatel Joker baru.
Bitka skinheadů s návštěvníky baru nebyl jediný incident z minulého víkendu. V ulici Vorlova v blízkosti Městské hory neznámý muž obtěžoval ženu a onanoval před ní. Ženě se naštěstí podařilo zavřít se ve svém autě a zavolat policii. Muž ale mezitím utekl. Kdo se ve večerních hodinách pohybuje centrem Berouna, určitě se také stal svědkem nějakých výtržností. „Přítelkyně si šla nedávno s kamarádkami sednout do jednoho baru v Berouně. Po půlnoci mi volala domů, abych pro ně přijel na náměstí, že je tam nějaká partička a pokřikuje na ně a jsou vulgární. Je to tu jak na divokém západě,“ hodnotí noční berounský život obyvatel města Jirka Malý.