Ten se prostřednictvím soudu domáhá po bytovém družstvu Za Třemi  kříži finanční částky 1 782 525 korun.
Jedná se o údajný dluh na nájemném, který měl před několika lety vzniknout bytovému družstvu Za Třemi kříži v Králově Dvoře.

V roce 2005 dělal předsedu bytového družstva Za Třemi kříži Josef Laun, který byl v té době zároveň jednatelem firmy Formatech. Ta bytové domy kanadského typu stavěla. Protože prý bytovému družstvu, ve kterém má svůj podíl i město Králův Dvůr, chyběly peníze na úhradu energií, půjčilo si je několikrát od firmy Formatech.

Přesněji řečeno, Josef Laun půjčil Josefu Launovi a bývalý starosta Králova Dvora Karel Mencl celou transakci posvětil svým podpisem, aniž by o tom informoval tehdejší zastupitelstvo města.

Pikantní je, že Formatech zkrachoval a Josef Laun, který byl jeho vlastníkem, od něho podle všeho výše zmiňovanou pohledávku odkoupil a nyní se soudně domáhá jejího vyplacení.

Jak to ale podle proběhlých soudních líčení vypadá, Josef Laun se požadovaných peněz  nedočká. „Podle vývoje posledního soudního jednání, kterého jsem se zúčastnila za bytovou komisi města, to pro bytové družstvo Za Třemi Kříži vypadá dobře," uvedla radní Králova Dvora Jana Chlupová.

Její slova potvrdil i advokát Jan Majzlík, který v kauze bytové družstvo a město zastupuje. „Pro bytové družstvo vypadá průběh soudního řízení velmi nadějně a já budu bojovat o to, abychom byli úspěšní. Aby bytové družstvo Za Třemi kříži nemuselo nic platit," uvedl k případu pražský advokát s tím, že soudní líčení bylo odročeno na červen.
„Nechápu, že je vůbec možné, aby si někdo takhle přehazoval nejasné pohledávky. Doufám, že to pro bytové družstvo dopadne dobře,"  poznamenala ke kauze Zuzka Hrdličková.