Dárce krve Jaroslav Růžička z Černína přišel darovat krev na transfúzním oddělení hořovické nemocnice již poosmdesáté. Stal se tak čestným dárcem a od zaměstnanců nemocnice obdržel květinu a dárek. „S dárcovstvím krve jsem začal po vojně. Pracoval jsem v Králově Dvoře a ze zaměstnání do hořovické nemocnice jsem se vypravil se svými spolupracovníky,“ popsal své dárcovské začátky čtyřiačtyřicetiletý jubilant Jaroslav Růžička.
„Krev daruji od svých dvaceti let a při odběru jsem nikdy žádné zdravotní potíže nepocítil,“ doplnil Jaroslav Růžička. K němu se přidává i jeho rodina. „Krev darovala už i sestra a její syn. Minulý měsíc byl na odběru můj syn,“ sdělil jubilejní dárce Jaroslav Růžička.


V posledních letech počet dárců neustále stoupá. „Těch, kteří darovali krev již po osmdesáté, po sté, dokonce i po stodvacáté je rok od roku více,“ uvedla vrchní sestra transfúzního oddělení hořovické nemocnice Jana Šrámková. „Za první čtvrtletí roku 2008 evidujeme o 300 dárců více, než v loňském roce,“ dodala vrchní sestra transfúzního oddělení NH Hospital Jana Šrámková s tím, že novinkou na hořovickém transfúzním oddělení je možnost objednání dárců. „Dříve se na našem oddělení sešlo až osmdesát lidí. Vzhledem k tomu, že máme šedesát míst k sezení, někteří lidé neměli možnost se před, ani po odběru posadit. Na den objednáváme pouze tolik dárců, aby měli u nás pohodlí,“ objasnila vrchní sestra Jana Šrámková.