Nyní se příznivci pěších výprav mohou zúčastnit další. Na sobotu 20. května v rámci oslavy Evropského dne chráněných území připravila Chráněná krajinná oblast Český kras speciální naučnou stezku vedoucí Národní přírodní rezervací Karlštejn, a to v délce přibližně 12 kilometrů. Kdo bude chtít, může na tematických zastávkách plnit různé úkoly, zaměřené zejména na poznávání přírody Českého krasu. V cíli pak každý obdrží diplom a historický odznáček CHKO.

Start je v Karlštejně u pošty od 8.30 do 11 hodin. Zde každý dostane kartičku na razítka a nejdůležitější informace. Trasa pokračuje kolem Dubu sedmi bratří do areálu společnosti Lomy Mořina, kde se uskuteční průchod štolou k lomu Malá Amerika s průvodcem a tajemným Hagenem.

Pro velký zájem je nutné si ihned po příchodu do areálu zakoupit časovou vstupenku do podzemí. Průchod štolami bude umožněn výhradně účastníkům akce, kteří se prokáží kartičkou s razítky na kontrolách. Pro ostatní zájemce je možný vstup do podzemí až po 14. hodině.

Pešíkův pochod i pochod jarním Českým krasem se setkaly s velkým ohlasem příznivců turistiky.

„Letošního už 44. ročníku pochodu jarním Českým krasem se zúčastnili turisté nejen z Berounska, ale i Kladenska, Prahy i Kralup nad Vltavou. Registrovaných jsme jich měli téměř 250. Celá akce byla dobře zajištěná, za což děkuji členům našeho oddílu," uvedla za pořadatele této oblíbené akce Tělovýchovnou Jednotu Lokomotiva Beroun Pavla Muchlová.

Účast na této turistické akci ovlivnilo počasí. „Neustále jsme vytahovali pláštěnky. Sluníčko střídal déšť, ale bylo teplo. Šlo se velmi dobře," poznamenala Jitka Svobodová.

Pešíkova pochodu, který se letos uskutečnil po třiačtyřicáté se zúčastnilo téměř sedm set lidí. Z toho bylo téměř sto padesát cyklistů. Na start pochodu se postavilo také šestatřicet pejsků. Turistickou akci pořádala Tělovýchovná Jednota Sokol Komárov.

Každý účastník obdržel na startu popis a plánek trasy. Pěší dostávali na kontrolách nezbytná razítka.