Zváni jsou i diváci, upozornil bývalý mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Ladislav Holomčík. „Pro návštěvníky bude připraven bohatý doprovodný program – včetně expozice historické i nejmodernější hasičské techniky,“ poznamenal s tím, že svá vozidla i vybavení předvedou také další složky integrovaného záchranného systému. Plakát k akci upozorňuje, že pro veřejnost je vstup i pakování zdarma – a nebude chybět ani občerstvení, o něž se postarají hostomičtí dobrovolní hasiči.

„Akce je vhodná pro širokou veřejnost, zejména pro školní mládež,“ zve Holomčík již s předstihem, aby si školy mohly cestu v klidu naplánovat. „Letiště je dobře přístupné pěšky od autobusové zastávky v Tlustici nebo od vlakového nádraží Hořovice,“ připomíná jeden z plusů vybraného místa konání.

Tragická dopravní nehoda na silnici II/118 Na silnici č. 118 mezi Železnou a Libečovem.
Auto u Libečova na Berounsku narazilo do stromu. Řidič zemřel

V rámci soutěže se na letištní ploše představí při praktickém řešení úloh vycházejících z reálných zásahů při skutečných dopravních nehodách čtyřčlenná družstva ze všech devíti územních odborů, do nichž mají profesionální hasiči kraj rozdělený. Přidají se k nim i podnikové jednotky – hasiči z Aero Vodochody Aerospace a z mladoboleslavské Škody Auto. Jako hosté se do soutěže zapojí také profesionálové z Prahy, jednotka z Plzeňského kraje ze sousedního územního odboru Rokycany – a ještě dobrovolní hasiči z Dobříše.

Ilustrační foto
Otevření dialýzy upozorňuje na často opomíjenou péči o ledviny
Prezentace Středočeského kraje na veletrhu Expocentr v Moskvě.
Přijíždějte častěji a na delší dobu, lákají radní turisty v Moskvě