Zatímco v kalendáři začalo v neděli 21. červnaléto, počasí si s námi pohrává. Podle průzkumu Berounského deníku zůstala většina koupališť první letní den zavřená, nebo byla poloprázdná.

„Klidně bychom aquapark otevřeli, ale musí být příznivé počasí,“ sdělil nám provozovatel hořovického aguaparku Miroslav Kočárek. „Letos jsme měli koupaliště otevřené jen jeden den, a to ve čtvrtek, kdy bylo opravdu horko. Ale od té doby je u nás v Hořovicích stále pod mrakem. Ukazatelem pro lidi, kteří by se k nám chtěli přijet vykoupat, je modrá obloha již od rána,“ říká Miroslav Kočárek.

Meteorologové letošní léto příliš horké neslibují. „Já ale na tyto předpovědi nedám. Přesně lze počasí určit 8 hodin dopředu,“ nenechá si zkazit náladu pesimistickými předpověďmi provozovatel aguaparku.

Také v chrustenickém kempu Valek, který lidé z Berounska vyhledávají kvůli místnímu koupališti, čekají na teplejší dny. „Léto sice začalo, ale o koupání lidé zatím zájem nemají. Nejsou ty správné teploty. Koupaliště je ale připravené, takže jakmile bude teplo, mohou lidé přijet,“ vzkazuje milovníkům vodních radovánek Zdena Valková.

Několik nadšenců se proměnlivým počasím nenechalo odradit a vyrazilo první letní den na berounské koupaliště. „Je tu několik lidí, ale zájem by mohl být větší,“ posteskla si pracovnice koupaliště na berounském Velkém sídlišti Markéta Vlková. Bazén se veřejnosti otevřel ve čtvrtek 17. června a vyhledávají ho maminky s dětmi stejně jako teenageři či starší lidé. Několik plavců, kteří v neděli na koupaliště přišli, ale nakonec stejně vyhnal odpolední déšť.