Obyvatelé Králova Dvora se už několik let dožadují městské policie či kamerového systému. Podle představitelů města je vzhledem k finančním možnostem Králova Dvora nejschůdnější variantou kamerový systém. Na jeho základní část ale potřebuje město zhruba 1,5 milionu korun. Podle starosty Králova Dvora Karla Mencla ale nemůže město v současné době do něho investovat vlastní prostředky. Peníze potřebuje na realizaci důležitějších investičních akcí.

Proto město zažádalo v loňském roce o státní dotaci. „Naše žádost ale nebyla vybrána. Letos ji chceme podat znovu. Pravděpodobně ji opět nedostaneme. Kromě nás žádají totiž o dotaci na kamerový systém i Hořovice. Protože jsou městem třetího stupně, pravděpodobně dostanou před námi přednost,“ vysvětlil starosta Králova Dvora. Podle jeho vyjádření je ale kamerový systém pro město velmi důležitý. „Ve městě se množí případy řádění sprejerů a různého vandalství. Na základě informací, které dostávám od místní policie, si ale myslím, že kriminalita ve městě není na takové úrovni, aby nám dotaci na kamerový systém přidělili. Je to vlastně jen lokální problém,“ upozornil starosta. To potvrdil i vedoucí místního obvodního oddělení policie Pavel Zít. „K vandalství nejčastěji dochází v Počaplech v okolí restaurace U Ciprů. Prostřednictvím kamer bychom vandaly z trestných činů snadno usvědčili,“ řekl Pavel Zít. O tom, že kamerový systém může pořádek ve městě zajistit, se už přesvědčil Jiří Bělohlávek, spolumajitel jedné z králodvorských restaurací.

„S řáděním vandalů mám pravidelné zkušenosti. Protože tento problém nikdo neřeší, nainstaloval jsem si na hospodu vlastní kameru. Ta mi snímala zahrádku, ulici a dům. Do té doby, než jsem ji sundal, jsem měl klid,“ informoval Jiří Bělohlávek.

Mezi nejčastější kriminální činy, ke kterým v Králově Dvoře dochází v letošním roce, patří krádeže aut, barevných kovů a věcí z novostaveb.