A nejen to, stížnosti přicházejí i od lidí, kteří mají vedle zničené silnice své domovy. „Nejhorší jsou výfukové plyny z kamionů, které staví před naším domem a čekají, až budou moci projet kolem zátarasů," prohlásila obyvatelka Tlustice Lenka Ungrová. K ní se přidává i třiadvacetiletá sousedka Iva, která si stěžuje i na vysoký hluk, který způsobují rozjíždějící kamiony. Z vozovky navíc odlétají kusy asfaltu. Lidé se tomu brání tak, že mezi vozovku natáhli plachtu, která je má ochránit.

Kvůli rozpadlé silnici je na vjezdu do Tlustice směrem od Žebráku nejen zúžená vozovka, ale také snížená rychlost na třicet kilometrů za hodinu. Podle místních by měla situaci napravit krajská správa silnic. Pravě za zásupci kraje se v pondělí vypraví starostka Tlustice Helena Kaššová. Podle ní je situace kritická a musí se řešit. „Ve špatném stavu je nejen vozovka, ale také podloží silnice. Máme přislíbeno, že jakmile zmizí sníh, silnice se opraví. Zalepování děr nám ale nepomůže," konstatovala starostka Tlustice s tím, že na kraji předloží dvě žádosti.

„Jedu tam s dvěma velkými požadavky. Tím první je žádost o provedení velké opravy silnice, která zajistí vybagrování a zhutnění a nový asfalt. To by mohlo pomoci na dva tři roky," sdělila Helena Kaššová. Kromě toho poveze žádost o odklonění nákladní dopravy mimo obec Tlustice. Jedná se o úpravu, která byla schválená již v roce 2007 v takzvaném velkém územní celku Rakovnicko, kde je zakreslený návrh obchvatu Tlustice. Situaci v Tlustici bude Berounský deník dále sledovat.