„Motorem kampaně bylo zejména oddělení ortopedie, ke kterému se přidali lékaři dalších oddělení, jako je ARO, interna, dětské oddělení nebo chirurgie, ale přidali se i zaměstnanci administrativy,“ uvedla za hořovickou nemocnici Kateřina Vicková.

Podpora kampani

Movember je název charitativní organizace. Ta se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčovat muže, aby si nechali narůst kníry, a vyjádřili svou tak podporu kampani 
a přitáhli ještě více pozornost problematice rakoviny prostaty.

Součástí kampaně je také finanční sbírka využívaná na výzkum a boj s tímto zákeřným onemocněním. „Nemocnice Hořovice pak zrealizovala svou vlastní sbírku, do které mohli přispět nejen zaměstnanci, ale také návštěvníci nemocnice.
V prvním patře hlavní budovy u vchodu do kavárny byla pro tento účel umístěna kasička. Výtěžek bude využit k nákupu vybavení k provádění biopsií nádorů prostaty pod kontrolou ultrazvukem,“ konstatovala za Nemocnici Hořovice Kateřina Vicková.

Deset policistů

K myšlence hnutí Movember se hlásí i Policie ČR. Stalo se tak i na Berounsku, kde si knír nechalo narůst přibližně deset policistů. V dnešním vydání Berounského deníku přinášíme fotografie dvou z nich.

Připojení k citlivému tématu ocenil i policejní prezident Tomáš Tuhý. „Opět se ukazuje, že policisté jsou také lidé a dokáží svou energii věnovat dobročinným činnostem a pomáhají druhým nejen v zaměstnání. To mě velice těší a rád jsem převzal záštitu nad kampaní, která spojuje Policii České republiky a hnutí Movember.“