Jde o charitativní projekt, který se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčit muže, aby si nechali narůst kníry, a tak vyjádřili svou podporu kampani a přitáhli ještě více pozornost problematice rakoviny prostaty.

ZÁKEŘNÉ ONEMOCNĚNÍ
Součástí kampaně je také finanční sbírka využívaná na výzkum a boj s tímto zákeřným onemocněním. S nápadem nechat si narůst knír přišli v loňském roce lékaři ortopedického oddělení hořovické nemocnice, idea rychle zakořenila a rozšířila se dál mezi lékaře i nelékařský personál nemocnice.

V letošním roce se do kampaně hořovičtí zdravotníci zapojují již podruhé, a to jak růstem ozdoby pod nosem, tak i symbolicky, nošením cedulky s logem kampaně.
Že je rakovina prostaty tématem posledních let, a to jak mezi onkology, tak i mezi laickou veřejností, o tom není pochyb. Je to ale nádor, se kterým umíme dlouho a úspěšně bojovat, a to často i vítězně. „Tato akce má moji plnou podporu, protože toto lehce společensky ožehavé téma je nutné přiblížit veřejnosti tak, abychom všichni společně byli vítězi – nebo alespoň na medailových stupních, řečeno sportovní terminologií," sdělil MUDr. Šmakal, primář onkologického stacionáře Nemocnice Hořovice. Přispět finančně na sbírku může každý návštěvník nemocnice do připravené a označené schránky ve vestibulu hlavního vchodu nemocnice.

VÝTĚŽEK Z AKCE
Výtěžek z akce bude poté předán na účet organizace MOVEMBER, která kampaň organizuje. Na závěr kampaně potom proběhne společné focení všech, kteří se do akce v nemocnici osobně zapojili.