Podle současného stavu a průběhu zadávacího řízení se předpokládá, že k výběru vítězného uchazeče dojde v září. „Nemůžeme vyloučit, že si zadavatel u některých nabídek vyžádá vysvětlení, na které je nutno rovněž poskytnout čas. Po výběru vítěze musí ještě proběhnout lhůta pro případné námitky k výběru. Teprve potom může být podepsána smlouva,“ řekl Pospíšil.

Stavba začíná předáním stanoviště zhotoviteli. K tomu by mohlo dojít v průběhu října. „Samozřejmě, pokud nedojde k námitkám některého z účastníků,“ zdůraznil mluvčí památkového ústavu.

Hrad Karlštejn
Téměř stamilionová oprava Karlštejna se opět odkládá

Obnova čeká východní část Purkrabství, kde vznikne návštěvnické centrum. V suterénu potom budou nové expozice o historii hradu a vinařství na Karlštejně. Pod nádvořím v nově objevených prostorách vznikne další expozice kamenických prvků. Na parkánu budou obnoveny zahrady a bude zde vybudováno nové sociální zařízení.

Opravou projde také suterén Císařského paláce, kde vznikne multifunkční sál se zázemím a s expozicí tesařských prvků. Obnovovat se bude také část inženýrských sítí hradu.

Obec a hrad Karlštejn před druhou světovou válkou.
Pohlednice z minulosti: Spojením Budňan a Poučníku vznikla obec Karlštejn