Při hodnocení hlavní turistické sezony ho letos navštívilo 203 tisíc turistů, což je o 22 tisíc návštěvníků méně než v loňském roce. Tento pokles se dá přičíst tomu, že v roce 2016 se slavilo 700. výročí narození Karla IV. a k této události se uskutečnil bohatý a pestrý program. „Loni jsme Karlštejn s rodinou navštívili dvakrát. Jednou jsme byli na Křivoklátě a letos jsme to otočili. Dvakrát jsme se zajeli podívat na hrad Křivoklát a jednou na Karlštejn. Oba hrady jsou z historického hlediska výjimečné,“ poznamenala Nina Smržová z Berouna.


„Hrad Točník a Žebrák si letos naopak výrazně polepšil. Letos je v turistické sezoně navštívilo téměř 52 tisíc lidí. To je bezmála o devět tisíc návštěvníků více než v roce 2016. Menší zájem projevili turisté v letošním roce o zámek Hořovice. 


Hrad Karlštejn letos už sice hlavní turistickou sezonu ukončil, ale na rozdíl od jiných památek, si ho turisté mohou přijet prohlédnout i v prosinci. Hrad je otevřen o víkendech 9. a- 10. a 16. - 17. prosince a od úterý 26. prosince do 7. ledna denně.