Tato událost je již tradičně spojená s adventním koncertem.Tentokrát na pódiu zazpívá zpěvačka, muzikálové herečka a zároveň Berouňačka Karolina Gudasová. Karolina před několika týdny pokřtila svůj nový singl a videoklip. Ještě než si její písničky budete moci poslechnout v neděli od 16 hodin na berounském náměstí, požádali jsme Karolinu o rozhovor.

Karolino, máte za sebou křest svého nového singlu a videoklipu. Jak křest probíhal? Co vás nejvíc překvapilo a potěšilo?

Křest probíhal v přátelské atmosféře, protože mé pozvání přijali moji přátelé, kolegové a kamarádi. Moderace se ujal Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, mými kmotry se stali Martin Dejdar, Peter Nagy a Jiří Suchý. A poté jsem pro všechny připravila koncert, kde mými hosty byli Martin Šafařík, Andrea Holá, Michal Kavalčík, Ondřej Ruml a kytarista Jarda Tauber.

Viděla jsem váš nový videoklip Nehledej. Opravdu se moc povedl. Prozradíte něco ze zákulisí jeho přípravy?

Přípravy trvaly přibližně půl roku. O koncept, režii i střih se postarala Berouňačka, má kamarádka Kristýna Hrdličková, která studuje speciální filmové efekty a animaci. Objevila jsem úžasného kameramana Luboše Mořického, který dokázal zachytit atmosféru příběhu. Pro samotný příběh jsem hledala dlouho svého partnera, až mě kamarádka seznámila s Petrem Pilátem, mistrem Evropy ve freestyle motocrossu, a společně jsme se domluvili na spolupráci. A pak už začal kolotoč o stylingu, o který se postarala Kamila Vodochodská, hledaly se exteriéry i ateliéry. Samotné natáčení trvalo tři dny a natočili jsme 8 hodin materiálů, ze kterých se střihly necelé čtyři minuty.

Patříte mezi mladé nadějné zpěváky. Připomeňte nám své začátky. Jak jste se vlastně dostala do Semaforu?

Ve třetím ročníku na berounském gymnáziu jsem absolvovala konkurz do divadla Semafor a pan Suchý mě přijal. Od této chvíle jsem začala toužit po prknech, které dnes znamenají můj svět. Teď jsem v Semaforu již pátou sezónu a v tuto chvíli připravujeme inscenaci Čochtanův divotvorný hrnec, který režíruje Jiří Menzel. Také hraji v divadle J.K. Tyla v Plzni, kde hraji hlavní role v muzikálech Probuzení Jara, Hello Dolly, Anything goes, Kočky a v divadle Broadway v Mýdlovém princi, kde se alternuji s Olgou Lounovou. Od března budu také v muzikálu Sibyla v divadle Hybernia.

Zpěvu se věnujete odmala?

Odmalička jsem krasobruslila, hrála na piano, ale zpěvu jsem se začala věnovat až na gymnáziu ve sboru a pořádně až na konzervatoři.

Dá se říci, že se vám právě plní váš holčičí sen? Protože která dívka by si nepřála být slavnou zpěvačkou…

Určitě se mi plní sen. Mám radost z každého nového úspěchu, role, nové skladby a nahrávky. Nikdy jsem si nemyslela, že se vydám na tuto dráhu, ale nějak si mě to našlo samo. Jsem šťastná tam, kde jsem.

S kým byste jako zpěvačka ráda spolupracovala?

Mým velkým přáním je, aby se mé skladby začaly hrát v rádiích, aby se mé klipy hrály na Óčku. A ráda bych v budoucím roce nahrála další mé skladby. Velmi by mě potěšila spolupráce s dobrým skladatelem, ale konkrétní jména si nechám pro sebe, pak by totiž moje přání nemuselo být vyslyšeno.

V současné době v televizi běží pěvecká soutěž Superstar. Jak vy osobně hodnotíte podobné soutěže?

Já sama jsem na úplném začátku v roce 2009 byla v Top 40 v Superstar. Dnes bych ale do podobné soutěže asi už nešla, je to moc veliký start a může nastat rychlý pád. Já sama radši dělám postupné krůčky.

Váš bratr je hokejista Radko Gudas, jak ten se dívá na vaši pěveckou kariéru?

To by byla spíš otázka na něho, ale ví o každém mém kroku, stejně jako já o jeho krocích. Podporujeme se navzájem, přestože jsou naše světy odlišné.

Rodiče na vás musí být náležitě pyšní. Jak vás ve vaší kariéře podporují?

Já doufám, že jsou na nás s bráchou pyšní. Vždycky se nám hodně věnovali a dávali nám veškerý volný čas. Ale myslím, že mi ještě donedávna nevěřili, že to dokážu.

Berouňáci vás již brzy budou moci slyšet naživo. Vystoupíte v rámci adventního koncertu 29. listopadu v Berouně. Jak se na tuto akci těšíte? Chodíte na berounské adventní koncerty?

Moc se těším. Tento týden jsem měla první zkoušku s dětským sborem ZUŠ Lidinské, který se mnou bude zpívat některé vánoční písně. Mám z toho radost, protože děti jsou opravdu šikovné a moc si to užívají a já také. Na koncertech většinou nechybím, mám ráda tu vánoční atmosféru, jen loni jsem nebyla. Letos určitě přijdu!

Když už jsme se dotkli vánočního času, chtěla bych se zeptat, jak jste na tom s nakupováním dárků? Máte už něco, nebo vše necháváte na poslední chvíli?

Dárky ještě vážně žádné nemám, s mým nabitým programem to vidím tak, že je budu honit na poslední chvíli. Poslední představení mám až 23. prosince v Semaforu.

A prozradíte nám, na jaký vánoční dárek nejraději vzpomínáte?

Určitě na moje první krasobruslařské boty.