Jaké bude letos o prázdninách počasí? Léto nezačalo zrovna optimisticky a meteorologové jsou i na další období spíš skeptičtí. Abychom neponechali nic náhodě, zeptali jsme se kartářky Hany Carmen Šebkové, jak vidí letošní prázdniny ona. „Zpočátku července se musíme připravit na to, že nám občas déšť zkrápí vlasy, ale zima nám určitě nebude. A pokud neodjedeme za stabilnějším teplým počasím někam do Středomoří, užijme si v naší vlasti romantických procházek v dešti a radujme se, i když nám mírně zamračené a zmoklé počasí bude chtít vnutit mraky i na naši tvář. My si však vyčarujeme pohodu a úsměv, vždyť slunce si nese každý z nás sám v sobě.

Ve druhé polovině července se již budeme více hřáti ve slunečních paprscích. Nejméně dva dny budou opravdu horké. Ale nezoufejme, když nám občas sprchne či zavane vítr, nás to přeci nemůže rozházet, vždyť sluneční pán má pro nás již připravenou srpnovou sluneční lázeň.

Nejméně tři tropické srpnové dny a mnoho slunce – pro každého z nás. Ať se rozhodnete strávit letošní dovolenou kdekoliv a v jakémkoliv čase, užijte si chvíli zaslouženého volna. Užívejte si blízkosti své rodiny a přátel. Dejme každému kol nás znát, že máme pro něj čas, protože jsou dny volna a radosti. Přeji všem slunce v srdci i na obloze,“ vzkazuje čtenářům Berounského deníku Hana Carmen Šebková.