Mateřinka nabízí velmi přátelské klima a prakticky rodinnou atmosféru. Ředitelka Jana Stielová říká, že je krásné, že do školky dávají své děti už i první absolventi. Zařízení navštěvují děti od 3 do 6 let a celková kapacita je 26 míst.

Školka je jednotřídka a žáčci nejsou nijak rozděleni do tříd. To je podle paní ředitelky pro děti velmi dobré, neboť se ty starší starají o ty mladší a ty se zase od svých kamarádů mohou učit.

Školka se nachází v uzavřeném areálu, který je chráněn zdí, a tak mají v mateřince soukromí. K dispozici je dětem i malá zahrada, kde si mohou hrát na pískovišti, houpačkách, v domečku či na různých prolézačkách.

Děti v rámci výuky jezdí na školku v přírodě nebo na různé výlety za zvířaty. Do mateřinky dochází i lidé se zajímavým povoláním, které pak dětem představují.

Vzhledem k tomu, že děti mají křesťansky orientovanou výuku, účastní se i takových akcí, jako je například Tříkrálová sbírka, kdy v převleku za Tři krále obchází Beroun. O nedávné Noci kostelů děti zpívaly v kostele sv. Jakuba.

Příště si představíme děti z MŠ v Hostomicích. V tištěném vydání Berounského deníku však už ve středu 19. června 2019!

Eliška Votrubová