Ve většině obcí je jen jeden volební okresek, ve větších obcích a městech jich je ale víc. Pokud si nejste jistí, kam přesně patříte, dočtete se číslo volebního okrsku a jeho adresu na obálce volebních lístků, které jste našli ve svých schránkách.

Někdo s volbou stále váhá
Výběr politické strany nebo hnutí, kterému dáte ve volbách svůj hlas, je již pak zcela ve vašich rukách.
Někteří mají výběr jasný už předem, jiní do poslední chvíle váhají a při rozhodování využívají televizní debaty i své okolí. Jak třeba Jana Hlávková z Berouna. „Vždycky jsem byla pravicovou voličkou a měla jsem až do letošního roku vždy jasno. Teď ale poprvé váhám. K volbám rozhodně půjdu, svůj hlas nechci nechat propadnout. Ale komu ho dám, to je otázka. Ještě se poradíme s manželem, to bude asi moje definitivní rozhodnutí," vysvětlila nám své váhání Jana Hlávková.

Ženy v politice nesmí chybět
Na kandidátkách Středočeského kraje jsme objevili jednu zajímavost. Po Praze je na ní zastoupeno v porovnání s ostatními kraji nejvíce žen. „Ženy do politiky patří. Je to osvěžení a navíc mají jiný pohled na věc než jen pragmatičtí muži. Sněmovna bez žen by byla katastrofa," svěřila se nám se svým názorem další čtenářka Berounského deníku Vladimíra Šolcová.
A jak se zdá, může být spokojená. Poslanecká sněmovna složená jen z mužů snad opravdu nehrozí. Na středočeských kandidátkách je de facto každý třetí kandidát žena. A řada z nich je z našeho regionu. Které z nich nás nakonec budou v dolní komoře Parlamentu reprezentovat, to se dozvíme již zítra vpodvečer.

Možnosti 
pro vozíčkáře
Přípravy na volby byly na Berounsku v plném proudu již ve čtvrtek. Například volební místnost na hořovické radnici byla kompletně připravená již ve čtvrtek dopoledne. A nejednalo se rozhodně o jediné místo. Úprava volebních místností ale není to jediné, co je třeba pro správný chod voleb zajistit. Už v týdnu někteří občané upozorňovali na nutnost bezbariérových přístupů. Například v Hostomicích se k volební urně dostanou i vozíčkáři. „A to na obou místech. Bezbariérový přístup máme v Hostomicích i v Radouši," upřesnil starosta Hostomic Vít Šťáhlavský.
Naproti tomu se vozíčkáři nedostanou ani do jedné volební místnosti v Komárově. Možnost volit ale rozhodně mají. „Každým rokem nás přibližně dvě desítky lidí osloví s tím, abychom je s přenosnou urnou navštívili u nich doma. Je tomu tak i letos," konstatoval starosta Komárova Antonín Merhaut a dodal, že s přenosnou urnou zajdou i za lidmi, kteří přijdou před volební místnost.

Zdravotně postižení ale nejsou pouze voliči, Miloš Franc z Komárova bude letos členem volební komise v Hořovicích. I když se pohybuje střídavě na vozíku a o francouzských holích, nemyslí si, že by tuto účast ze zdravotních důvodů nemohl zvládnout. Do volební komise usedl totiž již několikrát.