Bývalá starostka Šárka Endrlová (Nezávislí Berouňáci) rezignovala na tento post 
v polovině prosince ze zdravotních důvodů. Nadále zůstává členkou zastupitelstva, je připravena pomoci svému nástupci i se po případném zvolení vrátit do křesla radní.

Co ale bude s Berounem dál, to je nyní v rukou jednadvaceti zastupitelů a politických stran a hnutí, které v komunálních volbách poslali voliči do zastupitelstva.

Jaké budou výsledky jednání, to se zatím můžeme jen dohadovat. Jisté je to, že budoucí starosta či případně starostka musí vzejít právě ze zmíněných jednadvaceti zastupitelů. Vlastně dvaceti, pokud nebudeme počítat rezignující Šárku Endrlovou.

V současné době je vedení města v rukou pouze místostarosty Ivana Kůse (ČSSD), který na konci roku bojoval se zdravotními komplikacemi a řada zastupitelů i občanů se obávala, zda bude mít na práci pro město sílu.

Ivan Kůs se na radnici po nemoci vrátil už před Vánoci. O současné situaci na radnici, dalších jeho vizích, co s městem dál, se dočtete ve speciálním rozhovoru 
s Ivanem Kůsem, který najdete v úterním Berounském deníku.

V rozhovoru například naznačuje, jakým směrem se ubírají současná vyjednávání: „Protože odstoupením paní Endrlové nedošlo k žádnému rozpadu stávající většiny v zastupitelstvu, vzešlé z řádných voleb, základem je najít řešení v rámci tohoto seskupení, chcete-li koalici. Přitom se jistě nebudeme bránit spolupráci i s dalšími zastupiteli, kteří o to projeví zájem, podložený dobrými úmysly."