VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdy se uzavře Plzeňská ulice, zatím nikdo neví

Beroun – Uzavírka silnice v Plzeňské ulici se opět posouvá. Do dnešního dne si realizační firma nepodala na odbor dopravy Městského úřadu Beroun potřebné žádosti, které by jí umožnily vstup do komunikace.

12.4.2018
SDÍLEJ:

Plzeňská ulice v Berouně Foto: Ilustrační foto:Petra Lišková

„Dosud jsme od ní neobdrželi žádost na uzávěru komunikace na stavební práce ani na dopravní značení na objížďky. Nic z toho nemají dosud vyřízeno. Až si podají žádosti, my jim vydáme povolení,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Beroun Miroslav Jerling s tím, že vše stojí na tom, že realizační firma nemá dosud na ministerstvu dopravy vyřízenou žádost o povolení objízdné trasy na dálnici D5. To je jedna z podmínek, kterou musí mít pro podání žádosti na odbor dopravy.

Podle vyjádření krajského úřadu, který je investorem stavební akce se to nejdůležitější rozhodne v pátek na jednání u místostarosty Berouna Michala Mišiny. „Zástupci Krajské správy a údržby silnic mají v pátek jednání s místostarostou Berouna. Na schůzce se projednají určité záležitosti a na základě nich se pak bude pokračovat v realizaci projektu,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Středočeského kraje Nicol Lenertová.
Schůzku Michal Mišina potvrdil. „Rádi bychom věděli, jak to vše bude probíhat. Proto jsem si s představiteli firmy domluvil na pátek schůzku. Krajský úřad už třetího dubna předal realizační firmě staveniště. Firma zatím provádí přípravné práce. V současné době kope kolem komunikace dešťovou kanalizaci, což měla i v tomto období v plánu. Původně to měli její pracovníci provádět při uzavřené komunikaci. Kvůli nevyřízeným žádostem to musí dělat bokem tak, aby neomezovali dopravu,“ vysvětlil místostarosta Berouna a poznamenal, že žádost na odbor dopravy už firma přinesla několikrát. „Vždy v nich ale měla zásadní chyby. Kvůli nim jim odbor dopravy nemohl vydat rozhodnutí o částečném uzavření komunikace,“ dodal místostarosta Berouna Michal Mišina s tím, že silnici uzavřou, až budou mít vyřešenou objízdnou trasu, značky a podobně. „Myslím si, že se jim to během tohoto měsíce podaří všechno zajistit,“ poznamenal místostarosta Berouna.

Rozsáhlá rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici se zásadně dotkne života obyvatel nejen dotčených měst Berouna a Králova Dvora, ale také lidí ze spádových obcí. Investiční akci za zhruba 193 milionů korun je rozdělena do tří etap a každá z nich má svůj časový harmonogram. Starostové obou měst se obávají, že kvůli velkému časovému skluzu se termíny dokončení těchto etap nedodrží. „Máme maximální zájem, aby se rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici co nejvíce urychlila. Aby se pak zbytečně neprotahovala do zimních měsíců. Nikdo neví, jaké bude v zimě počasí. Já se osobně bojím toho, co by se mohlo stát. Že nám realizační firma pak řekne, že v zimě dělat nemůže a bude pokračovat až na jaře. Nikomu z nás nevadí, kdy s rekonstrukcí plzeňské začnou, ale ať stavební práce dokončí v daném termínu. To je 20. listopadu,“ konstatoval starosta Berouna Ivan Kůs.Stejný názor má i starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

„Myslím si, že je potřeba, aby Středočeský kraj, který je investorem, začal více tlačit na realizační firmu, aby dala vše rychle do pořádku. Pro obyvatele našeho města by bylo velmi nepříjemné, kdyby se rozdělaná stavba posunula do zimních měsíců. To by byl samozřejmě problém pro všechny řidiče,“ upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Při první etapě, se uzavře jeden jízdní pruh komunikace v Plzeňské ulici ve směru na Králův Dvůr, a to v úseku od křižovatky s ulicí Koněpruskou až k ulici Košťálkově. Objízdná trasa povede ulicí Bratří Nejedlých přes Třídu Míru do Košťálkovy ulice. Ve směru z Králova Dvora do Berouna bude hlavní tah Berounem průjezdný. Samozřejmě ale musí řidiči počítat s tím, že stavební firma bude v průjezdném jízdním pruhu manipulovat s technikou.

V rámci této první etapy, která potrvá až do 15. července se opraví povrch komunikace, vybudují se podél ní chodníky i osvětlení a na křižovatce s Košťálkovou ulicí se vybuduje nový kruhový objezd. Ten zajistí plynulé najíždění automobilů z Košťálkovy ulice do Plzeňské ulice.

Souběžně s opravou komunikace v Plzeňské ulici se bude opravovat a rozšiřovat komunikace, která se využije pro objízdnou trasu při druhé etapě rekonstrukce Plzeňské. Jedná se o silnici, která vede přes lokalitu Máchovny do Zahořan. Přes ni povede objízdná trasa od 16. července do 20. listopadu kdy se bude opravovat plzeňská od ulice Košťálkova až k Jungmannově ulici v Králově Dvoře. I při této etapě bude uzavřen pouze jízdní pruh plzeňské ve směru z Berouna do Králova Dvora. Ten v opačném směru má být průjezdný.

Autor: Romana Šimková

12.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky SERVÍRKA / ČÍŠNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: SERVÍRKA / ČÍŠNÍK - Místo výkonu práce:Srbsko. Zaměstnanecké výhody: stravování. Kontakt: telefonicky (8:00-20:00 hod.), e-mailem.. Pracoviště: Petr benda - hotel elma, V Chaloupkách, č.p. 179, 267 18 Karlštejn. Informace: Petr Benda, +420 777 969 100/775 100 562.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojírenský dělník, 16 500 Kč

Obsluha zařízení na tažení a protlačování kovů OPERÁTOŘI VÝROBY-LISAŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OPERÁTOŘI VÝROBY-LISAŘI - Místo výkonu práce: Žebrák. Upřesňující informace: nástup možný ihned. Náplň práce: obsluha hydraulických lisů, spolupráce při výměně lisovacích strojů, zodpovědnost za zajištění výroby v požadovaném množství a kvalitě. Požadavky: manuální zručnost, pečlivost, spolehlivost, zkušenosti s obsluhou lisovacích strojů (velkou výhodou), základní znalost práce na PC (výhodou). Nabízíme: odborné zaškolení na pracovišti, možnost zvyšování kvalifikace a kariérního růstu, příspěvek na dopravu do zaměstnání ve výši až 5.000 kč, k dispozici také autobusová svozová doprava, placené přesčasy, roční bonus za hospodářské výsledky společnosti, firemní akce, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Kontakt: telefonicky (8:00-17:00hod), e-mailem.. Pracoviště: Muramoto manufacturing europe s.r.o., Skandinávská, č.p. 991, 267 53 Žebrák. Informace: Ivana Kovaříková, +420 774 536 801.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 120 Kč

Obsluha zařízení (kromě lakovacích) na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů GALVANIZÉŘI - CHROMAŘI. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: GALVANIZÉŘI - CHROMAŘI - místo výkonu: Komárov. Požadavky: vzdělání SOU - vyučení v oboru. Zaměstnanecké výhody: persperktiva ve firmě s dlouholetou tradicí, dobré pracovní podmínky, odborná školení, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu, příspěvek na závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění, věrnostní odměny. Kontakt: osobně, e-mailem či tel.. Pracoviště: Buzuluk a.s., Buzulucká, č.p. 108, 267 62 Komárov u Hořovic. Informace: Bc. Petr Dlouhý, MSc;Jana Komínková, +420 311 575 217;311 575 501.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 500 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů OPERÁTOR/KA VÝROBY - OBSLUHA SVÁŘECÍCH STROJŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč, mzda max. 19500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: OPERÁTOŘI VÝROBY-LISAŘI - Místo výkonu práce: Žebrák. Upřesňující informace: nástup možný ihned. Náplň práce: obsluha svářecích strojů (bodové svařování kovů), kontrola a balení svářených dílů. Požadavky: manuální zručnost, pečlivost, spolehlivost. Nabízíme: odborné zaškolení na pracovišti, možnost zvyšování kvalifikace a kariérního růstu, příspěvek na dopravu do zaměstnání ve výši až 5.000 kč, k dispozici také autobusová svozová doprava, placené přesčasy, roční bonus za hospodářské výsledky společnosti, firemní akce, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Kontakt: telefonicky (8:00-17:00hod), e-mailem.. Pracoviště: Muramoto manufacturing europe s.r.o., Skandinávská, č.p. 991, 267 53 Žebrák. Informace: Ivana Kovaříková, +420 774 536 801.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dalibor Janda

Dozvuky koncertu z března slyší politici ještě dnes

Zásah složek IZS při zřícení stropu v Mikulandské ulici.
23

V centru Prahy se zřítil strop a zranil dělníky. V sutinách by mohli být další

Stamiliony na nové kotle jsou na cestě k lidem

Střední Čechy – Tisíce Středočechů čekají na své desetitisíce. Někteří se nedočkají – a teprve další vývoj ukáže, kteří z nich to budou. Taková je aktuální situace při rozdělování podpory v rámci druhé vlny kotlíkových dotací.

Hlavní problém letních dětských táborů: pitná voda

Střední Čechy – Neobjevila se žádná zdravotní ani přírodní pohroma, které by zkomplikovaly fungování letních táborů, a tak dosavadní výsledky provedených kontrol naznačují, že rodiče nemusejí mít o své děti obavy.

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Zapalování kontejnerů přineslo škodu vyčíslenou na 160 tisíc

Střední Čechy – Na 160 tisíc korun se vyšplhala škoda po žhářském útoku, který zřejmě měl být pouze „obyčejnou“ noční kratochvílí spojenou s podpalováním kontejnerů žlutých kontejnerů na vytříděné odpadní plasty. Po pachateli nyní pátrají policisté z berounského obvodního oddělení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT