VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdy se uzavře Plzeňská ulice, zatím nikdo neví

Beroun – Uzavírka silnice v Plzeňské ulici se opět posouvá. Do dnešního dne si realizační firma nepodala na odbor dopravy Městského úřadu Beroun potřebné žádosti, které by jí umožnily vstup do komunikace.

12.4.2018
SDÍLEJ:

Plzeňská ulice v Berouně Foto: Ilustrační foto:Petra Lišková

„Dosud jsme od ní neobdrželi žádost na uzávěru komunikace na stavební práce ani na dopravní značení na objížďky. Nic z toho nemají dosud vyřízeno. Až si podají žádosti, my jim vydáme povolení,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Beroun Miroslav Jerling s tím, že vše stojí na tom, že realizační firma nemá dosud na ministerstvu dopravy vyřízenou žádost o povolení objízdné trasy na dálnici D5. To je jedna z podmínek, kterou musí mít pro podání žádosti na odbor dopravy.

Podle vyjádření krajského úřadu, který je investorem stavební akce se to nejdůležitější rozhodne v pátek na jednání u místostarosty Berouna Michala Mišiny. „Zástupci Krajské správy a údržby silnic mají v pátek jednání s místostarostou Berouna. Na schůzce se projednají určité záležitosti a na základě nich se pak bude pokračovat v realizaci projektu,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Středočeského kraje Nicol Lenertová.
Schůzku Michal Mišina potvrdil. „Rádi bychom věděli, jak to vše bude probíhat. Proto jsem si s představiteli firmy domluvil na pátek schůzku. Krajský úřad už třetího dubna předal realizační firmě staveniště. Firma zatím provádí přípravné práce. V současné době kope kolem komunikace dešťovou kanalizaci, což měla i v tomto období v plánu. Původně to měli její pracovníci provádět při uzavřené komunikaci. Kvůli nevyřízeným žádostem to musí dělat bokem tak, aby neomezovali dopravu,“ vysvětlil místostarosta Berouna a poznamenal, že žádost na odbor dopravy už firma přinesla několikrát. „Vždy v nich ale měla zásadní chyby. Kvůli nim jim odbor dopravy nemohl vydat rozhodnutí o částečném uzavření komunikace,“ dodal místostarosta Berouna Michal Mišina s tím, že silnici uzavřou, až budou mít vyřešenou objízdnou trasu, značky a podobně. „Myslím si, že se jim to během tohoto měsíce podaří všechno zajistit,“ poznamenal místostarosta Berouna.

Rozsáhlá rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici se zásadně dotkne života obyvatel nejen dotčených měst Berouna a Králova Dvora, ale také lidí ze spádových obcí. Investiční akci za zhruba 193 milionů korun je rozdělena do tří etap a každá z nich má svůj časový harmonogram. Starostové obou měst se obávají, že kvůli velkému časovému skluzu se termíny dokončení těchto etap nedodrží. „Máme maximální zájem, aby se rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici co nejvíce urychlila. Aby se pak zbytečně neprotahovala do zimních měsíců. Nikdo neví, jaké bude v zimě počasí. Já se osobně bojím toho, co by se mohlo stát. Že nám realizační firma pak řekne, že v zimě dělat nemůže a bude pokračovat až na jaře. Nikomu z nás nevadí, kdy s rekonstrukcí plzeňské začnou, ale ať stavební práce dokončí v daném termínu. To je 20. listopadu,“ konstatoval starosta Berouna Ivan Kůs.Stejný názor má i starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

„Myslím si, že je potřeba, aby Středočeský kraj, který je investorem, začal více tlačit na realizační firmu, aby dala vše rychle do pořádku. Pro obyvatele našeho města by bylo velmi nepříjemné, kdyby se rozdělaná stavba posunula do zimních měsíců. To by byl samozřejmě problém pro všechny řidiče,“ upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Při první etapě, se uzavře jeden jízdní pruh komunikace v Plzeňské ulici ve směru na Králův Dvůr, a to v úseku od křižovatky s ulicí Koněpruskou až k ulici Košťálkově. Objízdná trasa povede ulicí Bratří Nejedlých přes Třídu Míru do Košťálkovy ulice. Ve směru z Králova Dvora do Berouna bude hlavní tah Berounem průjezdný. Samozřejmě ale musí řidiči počítat s tím, že stavební firma bude v průjezdném jízdním pruhu manipulovat s technikou.

V rámci této první etapy, která potrvá až do 15. července se opraví povrch komunikace, vybudují se podél ní chodníky i osvětlení a na křižovatce s Košťálkovou ulicí se vybuduje nový kruhový objezd. Ten zajistí plynulé najíždění automobilů z Košťálkovy ulice do Plzeňské ulice.

Souběžně s opravou komunikace v Plzeňské ulici se bude opravovat a rozšiřovat komunikace, která se využije pro objízdnou trasu při druhé etapě rekonstrukce Plzeňské. Jedná se o silnici, která vede přes lokalitu Máchovny do Zahořan. Přes ni povede objízdná trasa od 16. července do 20. listopadu kdy se bude opravovat plzeňská od ulice Košťálkova až k Jungmannově ulici v Králově Dvoře. I při této etapě bude uzavřen pouze jízdní pruh plzeňské ve směru z Berouna do Králova Dvora. Ten v opačném směru má být průjezdný.

Autor: Romana Šimková

12.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Právo - Právo Advokátní a ostatní koncipient 12 350 Kč Asistenti soudců ZAPISOVATELÉ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12350 kč, mzda max. 18600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZAPISOVATELÉ - Místo výkonu práce: Beroun. Doplňující informace: pracovní poměr na 1 rok. Požadavky: znalost práce na PC, psaní všemi deseti, dobrá znalost české gramatiky. Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, stravenky. Kontakt: emailem, telefonicky.. Pracoviště: Okresní soud v berouně, Wagnerovo nám., č.p. 1249, 266 01 Beroun 1. Informace: Karla Kadlecová, +420 311 604 504. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 500 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci OSTATNÍ POMOCNÍ PRACOVNÍCÍ VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OSTATNÍ POMOCNÍ PRACOVNÍCÍ VE VÝROBĚ - Místo výkonu práce: Libomyšl. Upřesňující informace: směnnost - jedna směna / pružná pracovní doba, manuální práce, můžou být i přesčasy a víkendy. Požadavky: fyzický stav odpovídající pracovní zátěži. Kontakt: telefonicky, osobně (dle vzájemné dohody po telefonu).. Pracoviště: Veles trans s.r.o. otročiněves, 267 03 Hudlice. Informace: Svitlana Ključivska, +420 733 609 696. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Mechanik opravář, 150 Kč Mechanici a opraváři těžebních, stavebních a zemních strojů a zařízení OPRAVÁŘI STAVEBNÍCH STROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OPRAVÁŘI STAVEBNÍCH STROJŮ - místo výkonu: Beroun, pracovní poměr na dobu neurčitou, požadavky: čistý trestní rejstřík, spolehlivost, pečlivost, ŘP sk. B., oprávnění na obsluhu VZV a svářečský průkaz výhodou, zaměstnanecké výhody: stravenky, výkonnostní odměny, kontakt přes tel. (PO - PÁ: od 6:30hod do 15:00hod.) nebo přes e-mail: bedrich.tusl@bauholding.com. Pracoviště: Bmti čr s.r.o. - beroun, Lidická, č.p. 802, 266 01 Beroun 1. Informace: Bedřich Tušl, +420 602 594 195. Potravinářství - Potravinářství Pekař 14 500 Kč Pekaři, cukráři (kromě šéfcukrářů) a výrobci cukrovinek PEKAŘI, CUKRÁŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PEKAŘI, CUKRÁŘI - Místo výkonu práce: Beroun. Kontakt: telefonicky.. Pracoviště: Praise store s.r.o. beroun 1, Na Ostrově, č.p. 274, 266 01 Beroun 1. Informace: Oleksij Koval, +420 776 383 333.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 18. září 2018

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Za mříže cel vazební věznice putovala pětice cizinců ve věku od 23 do 29 let, které středočeští kriminalisté dopadli jako podezřelé ze série vloupání do prodejen.
3

Vykradači prodejen podle policie napáchali škody za tři miliony

Policie hledá muže měnící peníze se ziskem

Střední Čechy – Identifikovat podezřelého by mohlo pomoci tetování na jeho levé paži zachycené kamerou. To Marcela Pučelíková z berounské policie připomněla v souvislosti s případy podvodných směn peněz, u nichž kriminalisté zatím evidují škodu 18 tisíc korun. Současně policie varuje pracovníky obchodů i další pokladní, aby v případě, že budou požádáni o směnu peněz, byli opatrní – a raději se směně vyhnuli.

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. září 2018.

V muzeu si připomněli rok 1948

Beroun - Únor 1948 byl dalším tématem cyklu pořádaným Muzeem Českého krasu v Berouně k výročím končícím na osmičku, jež formovala naše dějiny. Přednáška Mgr. Tomáše Zahradníčka, Ph.D. z Ústavu pro soudobé dějiny se zaměřila především na okolnosti, jež Únoru 1948 předcházely a jeho důsledky a samotný vznik vytvářely. V přednášce, jež se setkala s ohlasem a bohatou diskuzí, nastínil počínající kořeny vyúsťující do doby tématu již v roce 1918. „Pokusil jsem se to téma aktualizovat, protože patřím k těm historikům, které zajímá především budoucnost, a studium minulosti jsou pomocná vodítka pro odpovědi na současné otázky a problémy. Měl jsem pocit, že pokus o odpověď nás vybudí k nějaké debatě.“

V největších městech kraje volby tolik netáhnou

Střední Čechy – Kde si v době komunálních voleb občané pospíší k urnám – a kde naopak hodně lidí zůstane doma? Ovlivnit to může leccos – od ohlasů nějaké místní aféry až třebas po aktuální počasí. Dá se ale předpokládat, že mezi velkými středočeskými městy bude k těm s nejvyšší volební účastí patřit Benešov. V dlouhodobém srovnání okresních měst drží laťku nejvýš.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT