Teplé počasí nahrává majitelům kempů a rekreačních zařízení, která se v těchto dnech plní nejen českými obyvateli, ale i turisty z cizích zemí. Většina kempů díky příznivému počasí zahájila sezonu již v dubnu a na nedostatek klientů si rozhodně nemůže stěžovat.

Jedním z hojně navštěvovaných kempů na Berounsku je Ostrov v Zadní Třebani, který se pyšní členstvím v projektu podporovaném Evropskou unií Aktivní turistika, kam bylo vybráno dvacet pět areálů z České republiky. „Sezonu jsme zahájili na Velikonoce
a našim klientům můžeme poskytnout opravdu pestrou nabídku služeb. Máme tu hřiště na plážový i klasický volejbal, nohejbal i fotbal. Lidé u nás mohou využít i pramice, kanoe či jízdy na koni,“ uvedl majitel kempu v Zadní Třebani Michal Gabriel. Návštěvníci zde za osobu zaplatí 35 korun a pět korun navíc obci. Dětem od 6 do 15 let je den účtován za 20 korun a ti mladší mají pobyt zdarma. Za osobní automobil zaplatí obyvatelé kempu 40 korun, za obytný vůz 60 korun a za stan 20 až 60 korun podle jeho velikosti. K dispozici jsou také dvojlůžkové nebo čtyřlůžkové chaty, které na den stojí 220 a 440 korun.

Na Hráz jezdí hlavně štamgasti

Snad nejznámějším kempem na Berounsku je ten Na Hrázi v Berouně, který má mnohaletou tradici a jeho klienti se sem znovu rádi vracejí. „Náš kemp je celoroční, ale letos jsme kvůli výstavbě kanalizace oficiálně zahájili sezonu od května. Jsme blízko Prahy a v centru Berouna, takže lidé využívají toho, že si můžou pěšky prohlédnout náměstí i pořádat výlety po okolí. K našim klientům patří především štamgasti, kteří k nám jezdí už dobrých deset až patnáct let,“ sdělil provozovatel berounského kempu Na Hrázi Jiří Březina. Lidé zde na den zaplatí 50 korun za osobu, stejnou částku za stan i auto.

Kemp Karlštejn láká na okolí

Návštěvníky přitahuje také Autokemp Karlštejn, a to především díky krásnému okolí s bohatou historií. „Sezonu jsme zahájili v dubnu a jen za dva měsíce nás navštívilo 681 lidí, kteří zde mohli podnikat zajímavé výlety do okolí či využít našich sportovních hřišť. Cenově je to u nás stejné jako loňský rok. Za osobu lidé zaplatí 50 korun, děti do 15 let 20. Stan stojí 50 korun, auto 40, dvojlůžková chata 200 a čtyřlůžková 400,“ sdělil majitel Autokempu Karlštejn Karel Jandečka.

Oblíbeným kempem, který zahájil sezonu tradičně prvního května, je i ten v Chrustenicích. „Pokud se k nám lidé přijedou pouze vykoupat, tak vstupné činí 50 korun pro dospělé a 20 pro děti. Obyvatelé kempu mají koupání samozřejmě v ceně, která je na osobu 115 korun a pro dítě 50. Za auto lidé zaplatí 95 korun a za stan od 75 do 125. Chaty stojí na den 235 korun pro dospělého a 195 korun pro děti do 12 let,“ řekl majitel kempu v Chrustenicích Jan Valek.