V berounském kempu mají děti k dispozici skákadla, koloběžky a šlapací autíčka. Dospělí si zase mohou půjčit loďky, paddleboard či zahrát košíkovou. Kemp využívají ve velkém vodáci a také zahraniční turisté. „Počet návštěvníků nám rok od roku roste. Zájem je velký, ale mi tu naštěstí máme velký areál. Jeho zadní část využíváme pro stany. Lidé si ho zde mohou nechat klidně přes celé léto. Tento plac se dá použít i pro karavany a obytňáky,“ uvedl provozovatel kempu s tím, že v areálu plánuje pořádat i taneční akce.

Vzhledem ke krásnému počasí, většina kempů na Berounsku zahájila sezonu na začátku dubna. „Už na Velikonoce jsme ubytovali 50 karavanů. Místa v kempu mám zaplněná asi z 85 procent. Volná jsou spíše pro pobyty na jednu nebo dvě noci,“ uvedla správkyně Autokempu Karlštejn Marie Rampasová s tím, že zájem o kemp se s každým rokem zvyšuje. Pravidelně ho navštěvují i cizinci.

„Velmi často k nám jezdí školy a lidé, kteří už v našem kempu někdy byli. Vracejí se sem za hezkým prostředím Karlštejna a krásnou přírodou v okolí,“ shrnula Marie Rampasová. Do kempu se sjíždějí lidé z celé republiky. „Hodně sem přijíždějí lidé ze severních Čech, hlavně z Mostu a Jirkova. Častí jsou také návštěvníci z Mariánských lázní nebo z Brna a okolí,“ dodala správkyně kempu.

Kemp v obci Srbsko zahájil provoz také o Velikonocích. Větší množství lidí ale do kempu našlo cestu až v květnu. Mezi hlavní lákadla kempu patří týpí stany. „Školy týpí stany lákají. V červnu k nám jezdila jedna škola za druhou,“ vysvětlila provozovatelka kempu Pavla Horáčková. V červenci vystřídají školy vodáci. Pro ty je Srbsko kvůli řece Berounce vyhledávanou lokalitou. Řeka je dobře sjízdná a je vhodná i pro začínající vodáky. „Stálými návštěvníky jsou po celý rok ale cyklisté. Ti na kolo sednou za každého počasí,“ zhodnotila Pavla Horáčková. Lákadlem kempu je nejen příroda Českého krasu, ale také místní pivo Srbecký lok. Minipivovar se nachází přímo v areálu kempu. „Jezdí sem pivní turisté až z Moravy jen proto, aby si dali půllitr,“ řekla provozovatelka kempu.

Caravan Camp Valek v Chrustenicích začal přijímat první rezervace už před začátkem letošního roku. „Ubytování v chatkách a pokojích je přibližně z 80 procent obsazené rezervacemi. Rezervací na stání pro karavany je také dost, ale volná místa ještě máme,“ uvedl provozovatel kempu Daniel Valek s tím, že v poslední době vyhledává kemp čím dál více Čechů.

Největším lákadlem je pro ně velký bazén vhodný i pro malé děti s několika atrakcemi a velkou travnatou plochou. „Pro ubytované je zcela zdarma. Dále si u nás lidé cení především krásné přírody a klidu,“ konstatoval Daniel Valek. Zvyšující se zájem o ubytování má vliv na jeho vzhled. „Tento rok jsme se soustředili na vylepšení našich služeb a vybavení. Máme nový nábytek v chatkách, nové oplocení u příjezdové cesty, lehce předělaný letní bufet a další,“ dodal na závěr provozovatel kempu.