„Do Berouna se sjede přes dvě stě hrnčířů a keramiků z celé České republiky. Milovníci a znalci keramiky zde opět objeví různé techniky a výtvarné styly,“ uvedl organizátor Hrnčířských trhů Vladimír Izbický. Gurmáni si také přijdou na své, a to u stánku vinařů, ve staročeské krčmě, ale i u prodejců sýrů, sladkostí či zelných placek. Hrnčířské trhy se v sobotu konají od 8 do 19 hodin, v neděli začínají v 9 hodin a poslední keramici zbalí své stánky v 17 hodin.
Dny evropského dědictví ale patří i dalším kulturním akcím. V sobotu od 9.45 hodin se v átriu radnice uskuteční křest knihy o dějinách Berouna. O půlhodiny později se ve Výstavní síni Jiřího Jeníčka v Pražské bráně otevře nová výstava fotografií studentů FAMU. V 11 hodin začne v Holandském domě vernisáž výstavy na téma partnerské vztahy měst Beroun, Rijswijk, Goslar a Brzeg.
Krátce po poledni se na Husově náměstí se svým vystoupením představí taneční skupina R.A.K.
Pokud si budete chtít odpočinout od umění a hrnčířů, přijďte ve 14 hodin k řece Berounce nad jez, kde se bude konat 3. ročník závodu dračích lodí nazvaném Berounský drak 2008.
V odpoledních hodinách na Husově náměstí vystoupí skupiny No Heroes a Motovidlo. V kostele sv. Jakuba se v 17 hodin uskuteční koncert Hudba pro radost. Sobotní program Dnů evrospkého dědictví ukončí Herci 1. generace, kteří ve společenském domě Plzeňka představí svou novou hu Poslední ze žhavých milenců. V neděli budou na Husově náměstí pokračovat Hrnčířské trhy, které podpoří dechová hudba Berouňačka. Dopoledne se v centru Berouna představí i skupina Tři dny na břiše. Odpoledne na náměstí vystoupí pohudební skupina Třehusk. ⋌(plš)
www.berounsky.denik.cz