Kromě nového kabátu, nového sociálního zařízení a zázemí se lidé asi nejvíce těšili na novou technologii, která umožňuje promítání i 3D snímků.

Po roce se tak nabízí otázka, zda možnost sledovat filmy v trojrozměrném rozlišení znatelně zvedla počet návštěvníků v berounském kině.

„Lidé chodí na filmy divácky atraktivní. Nerozhoduje, zda jsou ve 3D nebo nikoliv. Ovšem některé zajímavé tituly jsou pouze ve 3D. Kdyby naše kino tuto technologii nemělo, nemohli bychom spoustu filmů odehrát,“ uvedla ředitelka kina Danuše Hrdinová. Průměrné vstupné na tyto snímky je 150 Kč, což je v mnoha případech polovina či dvě třetiny pražských cen.

Návštěvnost berounského kina se po jeho rekonstrukci zlepšila. Beroun se dokonce vyšplhal na 51. místo v žebříčku návštěvnosti kin. Přitom před ním jsou jen o kousek tak velká města, jako například Zlín nebo Teplice.

A jaké filmy patřily v průběhu uplynulého roku mezi ty nejoblíbenější? „Mezi ten nejúspěšnější film patři Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna,“ říká ředitelka kina.

Kromě zmíněného titulu zde již lidé zhlédli například Avatar, který byl mimochodem prvním vysílaným 3D filmem v kině Mír, dále pokračování oblíbeného Shreka. Nyní můžete jít třeba na muzikál V peřinách.