Neprosperující městské kino v Hořovicích bude přesunuto do klubu Labe, radní vyhradili tři čtvrtě milionu na nákup nové audiovizuální techniky.

Nákladný a neudržitelný provoz městského kina v Hořovicích, který pro malý zájem diváků nevyplácí městu financovat, by se měl již brzy přesunout do klubu Labe. Radní se rozhodli investovat několik stovek tisíc korun do nákupu promítací techniky, která by umožnila provozovat v Labi kino klub. Osud budovy kina je nyní nejistý. Čeká ji buď prodej do soukromého vlastnictví, nebo využití v rámci turistického ruchu Hořovic.

„Rada schválila koupi nové audiovizuální techniky, která umožní promítání filmů v klubu Labe,“ potvrdil starosta města Luboš Čížek. Projekce by se tedy měla s konečnou platností přesunout z budovy kina do klubu patřícího pod městské kulturní centrum. „Kino není v tuto chvíli schopné konkurovat moderním multikinům. Do konce roku by tedy mělo být v Labi instalováno skutečně moderní zařízení a kvalitní plátno,“ vysvětluje starosta. Kino nedokáže konkurovat ani prostředím a kvalitou techniky, ani filmy, které promítá. „Skladba filmů se nyní nedá vůbec porovnávat s moderními multikiny. My doufáme, že na Shreka budou lidé jezdit do Plzně a do Labe přijdou zas na film, který v multikině nikdy neuvidí,“ doufá starosta.

Jak bude tedy tři čtvrtě milionu proinvestováno? „V klubu vznikne velkoplošná projekce, která by měla zprvu sloužit jako doplněk hudebních programů,“ sdělil Jiří Šalena, ředitel Městského kulturního centra Hořovice. Technika bude podle něho sloužit také pro firemní účely a komerční prezentace – a teprve v budoucnu by mohla být využita pro potřeby promítání filmů.

„Vše je otázkou času. Snad se nám časem podaří vybudovat v Labi i klubové kino, které by se soustřeďovalo především na tuzemskou, ale i zahraniční nezávislou filmovou scénu. Je to ale dlouhý běh,“ líčí Šalena.

Budoucnost budovy kina je i nadále nejistá a město se ještě nerozhodlo, zda ji prodá, nebo dále využije. „V současnosti uvažujeme o tom, že by
v těchto prostorách mohlo vzniknout informační centrum. To současné je totiž naprosto nevyhovující,“ vysvětluje Čížek. Po plánované opravě dvora za radnicí by se mohly obě sousedící budovy funkčně propojit.