Kino Mír v Berouně začalo opět promítat. Slavnostní otevření se konalo v rámci zakončení druhé etapy rekonstrukce, která trvala zhruba dva měsíce a díky které získalo kino, které je v Berouně již od roku 1917, modernější světelný park a akustické obklady. Na tento výsledek se přišli podívat nejen berounští občané, ale také například režisér berounského Trilobitu Martin Skyba a režisér Tomáš Vorel, který zde uvedl svůj nový film Gympl.

Berounské kino režiséra nadchlo

„Ve vašem kině nejsem poprvé a musím říct, že se rekonstrukce vyvedla. Jsem nadšený za každé obyčejné kino, které není typem multiplexu. Tam si lidé zvyknou na dokonalý obraz a zvuk, které když najdou i v malém kině, tak je to paráda. Osobně mám tedy rozhodně radši stará kina, ve kterých je lepší atmosféra,“ přiznal režisér Tomáš Vorel, který v klasických kinech i nadále vidí budoucnost. „Samozřejmě záleží na výběru filmu a také na propagaci, ale myslím si, že do berounského kina lidé určitě chodit nepřestanou. Je to přece jejich kino,“ řekl Tomáš Vorel, který teď připravuje další film s názvem Miliardář.

Na scénáři nyní spolupracuje s Martinem Nezvalem a svou roli v něm možná bude mít i Tomáš Hanák. „No, mohl by tam hrát. V Gymplu měl první negativní roli vůbec a myslím si, že mu to docela sedlo. Takže je asi konec těch hezounů a charakterů, protože ho teď čekají role zmetků, kterého by si mohl zahrát i v Miliardářovi,“ smál se režisér.

Film Gympl si nenechal ujít ani místostarosta Berouna Tomáš Havel, který přiznal, že ho zhlédne již podruhé, ovšem ve vylepšeném prostředí. „Na začátku jsme ani nevěřili, že se kino podaří opravit do takové podoby v jaké je teď. Každopádně se budeme těšit na to, až bude rekonstrukce kompletně dokončena, tedy i s novým vstupem, vestibulem, sociálním zařízením a fasádou,“ sdělil místostarosta. „Chtěli jsme, aby berounské kino bylo na stejné úrovni jako ostatní velká kina v Praze a to se myslím povedlo. Navíc vstupenky tady stojí polovinu,“ uvedl Tomáš Havel.

S výsledkem rekonstrukce je spokojená i ředitelka berounského kina Dana Hrdinová. „Myslím si, že se vše povedlo a další modernizace je určitě přínosem pro diváky. Co se týká poslední etapy rekonstrukce a vizualizace, která ukázala konečnou podobu kina, určitě si takto berounské kino dokáži představit a vzhledem k jeho stáří, je to i potřeba,“ dodala Dana Hrdinová.