Klub Klubíčko Beroun pořádal již jedenáctý ročník tradiční benefiční akce Vánoce s Klubíčkem. Tentokrát byl program zahájen již v 15 hodin prodejní výstavou dětských prací. Hodině zpěvu s Jaroslavem Uhlířem předcházelo vystoupení žáků Základní školy z Preislerovy ulice a klientů Klubíčka, které malé i velké diváky dostalo do varu stejně jako známé pohádkové písničky z dílny Svěrák – Uhlíř.

Letošní rok Vánoce s Klubíčkem organizovaly především Veronika Zadražilová a Jana Lešuková, které byly z benefiční akce stejně nadšené jako ředitelka Klubíčka Alena Pecková. „Musím říct, že letošní ročník byl opravdu úspěšný. Potvrzují to dětské rozzářené oči a tleskající rodiče. Těm se líbil nejen Jaroslav Uhlíř, ale také naši klienti, kteří vystoupili s žáky základní školy. Díky tomu jsme založili novou tradici, kterou budeme držet, doufám, dalších deset let,“ sdělila ředitelka Klubu Klubíčko v Berouně Alena Pecková.

Letošní rok se tato nezisková organizace snaží našetřit na ergonomické hygienické křeslo, které však stojí téměř 200 tisíc korun. Výtěžek z benefiční akce, který činí přes 28 tisíc korun, tedy půjde převážně na tuto sociální pomůcku stejně jako finanční dar senátora Jiřího Oberfalzera ve výši 10 tisíc korun. „S Klubíčkem jsem se setkal v berounském Komunitním centru, kde jsem se byl podívat na jejich práci. Zjistil jsem, že to dělají skvěle, a rozhodl se je podpořit. V roce 2006 šel na činnost této organizace výtěžek z Berounských Letorostů a letos jsem na tuto krásnou akci nemohl přijít s prázdnou,“ řekl senátor Jiří Oberfalzer.

Hygienické křeslo by berounské Klubíčko využilo například při koupání imobilních klientů, kterým by tato sociální pomůcka výrazně pomohla. „Problém je v ceně tohoto hygienického křesla, která je celkem vysoká. Nemá však smysl kupovat levnější pomůcku, která by nebyla využita, jak bychom chtěli,“ uvedla Alena Pecková, která věří, že se potřebné peníze nakonec podaří našetřit. „Další koncert se koná 19. prosince ve Zdicích. Pořádají ho pěvecké sbory. Bude to další hromádka peněz. Doufáme, že v průběhu příštího roku se nám snad podaří křeslo zakoupit,“ přála si Pecková.

Již teď Klubíčko plánuje příští dvanáctý ročník, který se uskuteční opět v České pojišťovně v Berouně. „Máme sice strach z toho, že máme laťku nasazenou vysoko, ale už se na to moc těšíme, i když ten letošní ročník budeme těžko překonávat. I v příštích letech bychom však chtěli zvát do Berouna kvalitní muzikanty a pokračovat v této milé tradici,“ dodala ředitelka Klubu Klubíčko v Berouně