Jedenáctiletý Jakub je autistou již od narození. Do Klubíčka, kde má své známé prostředí a kde provozuje činnosti, na které je zvyklý, chodí rok a půl. Díky výtěžku z veřejné sbírky přibudou nové zvukové a vibrační pomůcky nejen jemu, ale řadě dalších klientů Integračního centra Klubíčko Beroun. To nyní na vybraných místech prodává samolepky, které představují zbrusu nové logo.
Samolepku, která stojí 20 korun, lze zatím zakoupit přímo v Integračním centru, v Městském informačním centru, kavárně Jiná káva, Lékárně u Černého koně a prodejně sklárny Rückl Crystal v Nižboře. Prodejní místa budou postupně přibývat a samolepky budou k dostání i na různých veřejných akcích. Výtěžek ze sbírky bude použitý na zajištění materiálového vybavení, didaktických a terapeutických pomůcek pro své klienty se zdravotním postižením. A proč se Klubíčko rozhodlo nabízet zrovna samolepky?
„Samolepky se nám zdají jako skvělá forma prezentace a už jsme o nich uvažovali dlouhou dobu. Tato veřejná sbírka není rozhodně první, ale samolepky si lidé mohou zakoupit teprve teď,“ sdělila na úvod Veronika Zadražilová z Integračního centra Klubíčko Beroun.
Prodej samolepek je časově omezený. Lidé si je mohou zakoupit do 12. prosince. Podle výše peněz, které se nám podaří nashromáždit, se pak budeme rozhodovat, na co je použijeme. Z minulé sbírky jsme koupili notebooky určené na pobyt klientů někde v přírodě. Když prší, tak na nich mohou hrát hry či se dívat na pohádku,“ uvedla Veronika Zadražilová.
Znak na samolepce je úplně nový a manažerský tým jej vybral z velkého množství návrhů. „Logo vznikalo celkem zdlouhavě. Ke změně jsme se rozhodli kvůli tomu, že v poslední době je Klubíčko více profesionální, a tak jsme potřebovali lepší logo. Samolepky, na kterých je vyobrazeno, jsou kromě určených míst k dostání i na akcích, na nichž se prezentujeme. Jedna z nich se bude konat 24. června od 16 hodin v radničním sále v Hořovicích,“ řekla Jana Lešuková z Klubíčka.
A proč by si lidé měli samolepku koupit? „Je to dobrá příležitost, aby minimálním finančním vkladem významně přispěli na dobrou věc,“ dodala Veronika Zadražilová.
Způsobů, jak pomoci Klubíčku, je hned několik. Lidé mohou přispět do veřejné sbírky Klubíčka Beroun finančním příspěvkem, a to do skleněné pokladničky v prodejně firmy Rückl Crystal a. s. v Nižboře nebo zasláním částky na sbírkový účet číslo 0395625389/0800.