První změna bude ryze komfortní pro čtenáře: nový systém způsobí to, že už nebudou dva rozdílné katalogy, ale pouze jeden – moderní, funkční a přehledný. Abyste se do systému dostali, bude ale třeba změnit heslo do čtenářského účtu. „Nové heslo si můžete nechat vygenerovat u knihovnice, nebo si ho změníte sami přímo v katalogu kliknutím na Zapomenuté heslo,“ vysvětlují.

Další velkou změnou je jiný výpočet výše zpozdného – tedy upomínek. Nyní se budou účtovat jednotlivě za všechny dokumenty – podle vedení knihovny bude celý systém spravedlivější. „Upomínky budou účtovány ve výši jedné koruny za každý vypůjčený titul a den prodlení a třicet korun v případě zaslání upomínky,“ stojí ve vyjádření.

Prodlužování výpůjček už nebude automatické, ale budete si jej muset vyžádat. Každou výpůjčku bude možné dvakrát prodloužit, ale přichází změna: bude to možné nejdříve pět dní před koncem výpůjční lhůty. Můžete si ale nechat zaslat SMS zprávu nebo e-mail upozorňující vás na to, že se blíží konec výpůjční doby.

S novým systémem se budete moci těšit na nižší registrační poplatky. Dospělí zaplatí 150 korun, studenti od 15 do 26 let a senioři 100 korun, děti od 7 do 15 50 korun, členství mají zdarma děti do sedmi let, senioři nad 75 let a držitelé průkazů ZT, ZTP a ZTP-P.