Kvůli nepozornosti, a v některých případech vlivem alkoholu, jich v těchto dnech hned několik skončilo v rukou lékařů. Žádná z nehod si naštěstí nevyžádala lidský život.
Jednou z nešťastnic, jež okusila tvrdost asfaltu, je jedenáctiletá dívka. V Hořovicích nedala přednost vozidlu a skončila pod jeho nápravou. Zranění nebyla naštěstí vážná. Ani další kolize na sebe nenechala dlouho čekat. Přímo v centru Berouna skončil na kapotě auta cyklista, jenž se zřejmě nedostatečně věnoval řízení. „Muž jel na kole a naboural do zaparkovaného renaulta. Majiteli tak způsobil škodu ve výši dvaapadesátitisíc korun,“ uvedl ředitel berounské policie Miroslav Jerling. Podle jeho slov byl dotyčný se svými poraněními odvezen do hořovické nemocnice.
V témže zdravotnickém zařízení skončil do třetice i další cyklista. Posilněn akoholem usedl rovněž na jízdní kolo a zcela bez zábran se řítil ulicemi města. Po pádu z bicyklu si způsobil nepříjemné zranění.
„ U tohoto muže naměřila přivolaná hlídka orientační dechovou zkouškou 1, 82 promile alkoholu,“ doplnil ředitel Jerling. Stejně jako ostatní odborníci se shoduje v tom, že takové hodnoty mohou odpovídat pěti i šesti půllitrům vypitého piva