K mikrofonům na místním pódiu se postavily děti z pěveckých sborů Krákorky, Meluzíny a z přípravek ZUŠ Václava Talicha. K nim se přidaly stovky lidí, které přilákala akce Česko zpívá koledy. Tu pořádají regionální deníky společně s Českým rozhlasem Region.

„Četli jsme o akci u vás v Berounském deníku. Také jsme si chtěli přijít zazpívat. Moc se nám líbilo, jak zpívaly děti," svěřil se nám Václav Štírský z Berouna.
Česko zpívá koledy se již druhým rokem staly v Berouně součástí Adventního programu, který připravuje Městské kulturní centrum Beroun. Za ZUŠ Václava Talicha akci zaštiťuje ředitelka školy Martina Rajtmajerová. Ta se na zpívání se svými malými svěřenci svědomitě připravovala. „Je to milá akce. Rádi se jí s dětmi účastníme," uvedla Martina Rajtmajerová. Za pěvecký výkon si děti ze sborů odnesly sladkosti.

K akci Česko zpívá koledy se letos přidaly desítky míst v celé České republice a přidaly se i krajané v zahraničí.

Jen na Berounsku se zpívalo nejméně na pěti místech. Kromě centra Berouna koledy zazněly i na návsi v Březové, před obecním úřadem ve Vižině, dále pak v Domově důchodců V Zahradách ve Zdicích a v Azylovém domě pro matky s dětmi v Berouně.

Přidat se ale mohl kdokoli. Takže mohly zpívat třeba i rodiny doma v obývacím pokoji nebo parta kamarádů v oblíbené hospůdce. Ti všichni mohou poslat fotografie z jejich zpívání na e-mail petra.liskova@denik.cz. Všechny fotografie pak postupně zveřejníme na stránkách Berounského deníku.

Berounským náměstím se rozléhal zpěv vánočních koled. | Video: Petra Lišková
Vánoce, Vánoce přicházejí v podání dětských sborů ze ZUŠ Václava Talicha v Berouně. | Video: Petra Lišková