V hlavním závodě na trase B na účastníky čekalo 51 kilometrů. Před startem k závodníkům promluvil místostarosta města Dušan Tomčo, sám velký milovník cyklistiky. Oficiální start byl v deset hodin dopoledne. V první řadě stáli elitní bikeři, včetně olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého, ale také pozdější vítěz závodu Martin Stošek.

Druhý závod se jel po trase C, která měřila 35 kilometrů. Byl odstartován v 11:30 hodin, taktéž na berounském Husově náměstí, a do cíle v berounském autokempu Na Hrázi přijel jako vítěz Daniel Rubeš. Třetí v pořadí byla nezávodní Family jízda, které se zúčastnilo více jak 150 jezdců, rodičů a dětí. Byla odstartována ve 12:30 hodin a čítala 20 kilometrů.

Dopolední program se konal na louce poblíž berounského autokempu Na Hrázi, kde návštěvníky čekaly dětské závody NOVA Junior Trophy. Děti jely po osm set metrů dlouhém okruhu. Kategorie se rozlišovaly podle jejich věku a na každou připadal určitý počet okruhů. Děti na zamotané trati sváděly neskutečně líté boje o vítězství.