Heslem „důvěřuj, ale prověřuj,“ by se měl řídit každý. Své o tom ví i starší žena z Komárova. Nechala se oloupit za bílého dne přímo ve vlastním bytě.

Tento týden se pod záminkou broušení nožů a nůžek vloudili do bytu komárovské důchodkyně dva pobertové. „Jeden zabavil majitelku bytu nabídkou broušení nožů a podobných služeb. Ta nakonec dala na jeho naléhání a nechala si naostřit nůžky. Zatímco se žena soustředila na brusiče, jeho komplic poškozenou okradl o 5 000 korun v hotovosti,“ uvedl ředitel Okresního ředitelství Policie České republiky v Berouně Miroslav Jerling.
Nic netušící žena si nevšimla druhého z brusičů, který si nerušen prošel v klidu celý byt. Nakonec zmatená důchodkyně ještě zaplatila i za opravu nůžek. Ty si pobertové odnesli spolu s tučnou peněžitou prémií.

Nikdo ze sousedů si ničeho nevšiml a obyvatelé Komárova o žádné podobné události v obci nevědí. „O žádné krádeži ani o falešných brusičích nožů jsem neslyšela. U nás na sídlišti nic podobného podle mě nepřipadá v úvahu, tam se nikdo do vchodu nedostane. Kdyby k nám do domu někdo takový pronikl, určitě bych ho stejně do bytu nepustila,“ ujišťuje Alena Štěpničková z Komárova.

Do stejné situace jako poškozená žena se může dostat kdokoli. Důvěřivců, kteří naletí podobným individuím, je mezi staršími lidmi plno.
Přestože policie i média stále na riziko těchto praktik upozorňují, každoročně se setkávají s řadou obdobných případů.

Všichni oslovení obyvatelé Komárova a okolí by podle vlastních slov do domu nebo do bytu nikoho cizího nepustili. Ale podomních prodejců a dealerů je plno. Odolat jejich serioznímu vystupování a mnohdy nacvičené výmluvnosti je těžké pro každého.