„V sobotu 8. května se měl uskutečnit již 47. ročník Pešíkova pochodu, ale letos kvůli pandemii jeho organizaci opět musíme zrušit, neboť se jej tradičně zúčastňují stovky lidí,“ upřesnila jednatelka komárovského Sokola Olga Kleknerová.

Loni se k pochodu mohly scházet maximálně desetičlenné skupinky, čehož využili hlavně skalní příznivci. V několika skupinkách si některou z tras prošlo na padesát chodců. „Protože to letos nejde ani s desetičlennými skupinami, rozhodli jsme se zorganizovat náhradní akci, Ve stopách Pešíkova pochodu, které se může každý zúčastnit individuálně při dodržení všech bezpečnostních pravidel,“ nastínila Klekerová.

Lépe schovaná tajenka

Individuální akce se bude konat od soboty 8. května do neděle 23. května. „Návštěvníci na trase narazí na zajímavá místa, kde budou připraveny části tajenky, které půjde vyluštit jen za předpokladu, že je všechny navštíví,“ vysvětluje.

Myšlenkou je, že se na pochod vydají vícekrát, proto se akce koná v rozmezí patnácti dnů. „Při hledání části tajenky je nutné se více rozhlédnout, protože jsme je kvůli vandalům umístili na méně viditelná místa,“ doplnila Kleknerová. Více informací o pravidlech lze najít na webových stránkách komárovského Sokola.