A to jen ti, kteří se na cestu vydají brzy ráno. Po osmé hodině ranní bude v pondělí most totiž už uzavřený. Lidé se tak přes něj dostanou ráno do práce i do školy. Zpět budou všichni odkázáni na objízdnou trasu.

„Pro autobusovou a ostatní dopravu povede obcemi Chaloupky a Malá Víska,“ upřesnil za technický a dopravní odbor Městského úřadu Hořovice Miroslav Jelínek. Řidiči autobusů a osobních vozů si tak při jedné cestě po objížďce najedou přibližně o devět kilometrů více.

Objízdná trasa pro nákladní vozy bude o osm kilometrů delší. „Tranzitní dopravu odkloníme na trasu přes obec Kařez. Její délka je přibližně sedmnáct kilometrů,“ upozornil Miroslav Jelínek.Důvodem opravy je špatný technický stav mostu a předpokládaná doba jeho opravy je sedm měsíců.

Rekonstrukci zajistí Středočeský kraj. „Předpokládané výdaje na akci přesahují 27 milionů korun,“ uvedla za Krajský úřad Středočeského kraje tisková mluvčí Berill Mascheková.

Most v Komárově se však měl začít opravovat již koncem loňského října. Zástupci města Hořovice se však pokusili termín oddálit a podařilo se jim to. „Opravovat most přes zimu by nebylo vhodné hlavně kvůli objízdné trase přes Malou Vísku. Hrozila by komplikace hlavně kvůli špatné sjízdnosti této silnice,“ uzavřel Miroslav Jelinek.