Stále však existují lidé, kteří si nepřejí, aby to, že prochází rovnáním zubů, kdokoliv věděl. Nebo se třeba pravidelně pohybují před kamerou. Pro ně je tu varianta neviditelných neboli lingválních rovnátek.

Neviditelná rovnátka Incognito jsou vhodná jak pro děti, tak i pro dospělé. „Někteří klienti nechtějí nebo si z estetických důvodů nemohou dovolit rovnání zubů klasickými zámkovými rovnátky. Pro ně jsou tu rovnátka Incognito, která jsou po instalaci v ústní dutině zcela neviditelná, protože se umisťují z vnitřní strany zubů," vysvětlil MDDr. Martin Šrubař ortodontista kliniky Mediestetik (www.mediest.cz).

Digitalizace vašeho chrupu
Při výrobě rovnátek Incognito je otisk zubů plně digitalizován do modelu s vysokým rozlišením. Na jeho základě je navrženo ideální finální rozmístění zubů a podle něj jsou pak rovnátka vyrobena. Zámky jsou po umístění na zadní strany zubů spojeny drátkem s tvarovou pamětí, který postupně zuby rovná do požadované pozice.

Ze slitiny zlata
Materiálem pro výrobu rovnátek Incognito je slitina obsahující zlato. Tento kov se totiž dokáže velmi přesně odlít a přispět tak k perfektnímu výsledku léčby, organizmus ho velmi dobře snáší. „Tento jedinečný systém navíc umožňuje efektivní a neviditelné řešení i nestandardních situací jako je například různé natočení zubů," řekl dále MDDr. Šrubař. Ústní dutina se díky tomuto systému také snadněji udržuje čistá než s klasickými fixními rovnátky, pacient se také vyvaruje vzniku bílých skvrn, takzvaných white spots, které se někdy mohou objevit u klasických vnějších rovnátek.

Takováto rovnátka je možné aplikovat na obě čelisti, pokud je to zapotřebí, o čemž rozhodne váš ortodontista. Často je totiž pro očekávaný výsledek nutné umístit rovnátka na obě čelisti, i přesto, že křivé zuby máte jen na jedné.

Možná si chvíli budete zvykat, že máte v ústech něco navíc, ale za ten efekt to stojí. Navíc nejjednodušší vady lze vyléčit už po 6 měsících, s odstraněním rovnátek ale nespěchejte a důvěřujte svému lékaři.

Výroba rovnátek Incognito je náročnější na práci v laboratoři, započítat se musí do ceny také zlato, další materiál, práce ortodontisty, tudíž počítejte s vyšší cenou. Z výsledku ale budete nadšeni. (PR)