Komunitní centrum najdete v přízemí bývalé obecní školy. „Díky aktivitě občanů Koněprus a Bítova došlo v průběhu letních prázdnin k rekonstrukci. Prostory jsou nyní vymalovaný a zařízený tak, aby působil nejen příjemným dojmem pro děti, ale také pro dospělé a seniory," uvedla za komunitní centrum Barbara Čermáková.

Podoba centra vznikla za spolupráce výtvarnice Jany Kubáskové z Tetína. „Najdete zde nejen hernu pro děti, prostor pro kreativní tvoření, ale také místo, kam si mohou naše babičky dojít vypít šálek kávy a popovídat," přiblížila vybavení a účelovost centra Barbara Čermáková.

Zřizovatelem Komunitního centra je obec Koněprusy. Starosta Jiří Bartoš celému projektu velmi fandí.

"Jsem velmi rád, že se nám společně s dobrovolníky z našich obcí podařilo znovu oživit část budovy bývalé školy, která byla desítky let nevyužitá. Občané nejen našich obcí tak mají k dispozici krásné prostory pro setkávání se při různých aktivitách. Největší radost mám, že s novým prostorem přichází nové, zajímavé aktivity, pro které dříve nebyl prostor," uvedl starosta Jiří Bartoš.

Koněpruští občané, kteří se pravidelně setkávají, již připravili do konce roku mnoho zajímavých akcí. „V centru bude probíhat nejen pravidelný program jako tvořivé dílny, volná herna pro děti, čtení pohádek dětem, klub seniorů, cvičení žen či posezení s názvem Kávička a čajíček, ale také větší akce typu bazar oblečení, kurz zahradnictví, vázání květin, výroba netradičních dárků, adventní trhy a další. Chystáme také besedy, semináře a další kulturní a vzdělávací akce," dodala Barbara Čermáková výčet toho, na co se obyvatelé Koněprus a Bítova mohou v nejbližší době těšit.