Berounsko/ Policisté včera řidičům rozdávali Mikuláše. V rámci dopravně převentivní akce, která měla motoristy přimět k větší opatrnosti a ohleduplnosti na silnici v zimním období, rozdali motoristům desítky kazet a DVD na téma Bezpečná jízda. K tomu řidiči dostali i letáčky preventivního charakteru. Akce se uskutečnila v Králově Dvoře a Hořovicích.


„V Hořovicích jsme zkontrolovali technický stav třiceti vozidel. Z toho jich dvacet devět od nás dostalo dárek a jeden pokutu,“ uvedla mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková. V Králově Dvoře policisté prověřili i jednu řidičku. „Akce tohoto typu schvaluji. Já se třeba bojím jezdit po dálnici. Řidiči tam jezdí velmi bezohledně,“ poznamenala Alena Červenková z Popovic, která odjížděla s kazetou. Ale ani v Králově Dvoře se policisté nevyhli pokutě.


Jednu dostal řidič za to, že nebyl připoután a na voze mu nesvítilo přední světlo. „Kazetu si neodvezu. Místo ní jsem dostal sto korun pokutu,“ uvedl Pavel Žemla z Levína. Proč nebyl připoután, zdůvodnil policistům tím, že kdysi před lety v autě začal hořet a zachránil se jen díky tomu, že nebyl připoután. Jinak by prý z auta nevystoupil.


Policisté také řidičům vysvětlovali, jak je pro bezpečnost dopravy důležité používat zimní pneumatiky a dbát zvýšené opatrnosti v silničním provozu. V zimních měsících se totiž zvyšuje počet dopravních nehod.