„Nemáme žádnou informaci, že by neměli dostatek lidí pro úklid. Ten se postupně realizuje a vše běží ve standardním režimu,“ uvedl. Aktuálním problémem tak je třeba úklid spadaného listí.

Se současnou koronavirovou infekcí se ale také pojí problematika jednorázových roušek. Někteří lidé totiž roušky „ztrácejí“, například při vstupu do auta, případně je rovnou zahazují; ve městech tak vzniká v ulicích nepořádek. To ale není případ Berouna.

„Co se týká nepořádku s použitými rouškami, tak se tam nějakou vidím, ale opravdu výjimečně,“ podotkl Michal Mišina. Situace, kdy by ležely odhozené jednorázové roušky kolem odpadkových košů, rozhodně v městě nepanuje. „Chodím a jezdím po Berouně, nezaznamenal jsem, že by byly častěji na nějakých konkrétních místech,“ odpověděl místostarosta na dotaz, zda se neobjevují i v Berouně častěji například kolem parkovišť, jako v jiných středočeských městech.

Pokud se v některých městech objevila v technických službách, či podobné organizaci nákaza, pro vedení bylo nejzásadnějším úkolem zajistit svoz odpadu. Další činnosti se utlumovaly. V současné době, kdy denní přírůstky nemocných klesají, se začínají technické služby a podobné organizace či firmy věnovat dalším činnostem: úklidu spadaného listí, případně instalaci vánoční dekorace do ulic.

Technické služby v době koronaviru
- zásadním úkolem bylo zajistit svoz odpadu
- v organizaci dodržují roušky, rozestupy a podobná opatření
- zaměstnanci pracují venku, kde se nepředpokládá tak vysoké riziko nákazy
- pro technické služby je aktuální svoz odpadu, úklid listí a instalace vánoční výzdoby