Koupaliště a vodní nádrže na Berounsku nenav〜štěvují pouze lidé, kteří hledají osvěžení v letních vedrech, ale také zloději, jejichž jediným cílem je odcizit cokoliv cenného. Podle policie si však za řadu krádeží mohou sami návštěvníci, kteří své věci nechávají ležet na dece bez dozoru.

V Popovicích řádil neznámý pachatel

I když hlavní sezona teprve přijde, na přírodním koupališti v Popovicích již letos řádil neznámý pachatel. „V červnu jsme dostali hlášení o vloupání do stánku s občerstvením. Zatím neznámý pachatel rozbil okno a vnikl do skladu. Odcizil odtud dva slunečníky, sadu nářadí a hygienické potřeby. Ze stánku ukradl sladkosti, láhev alkoholu a drobné mince. Škoda činí necelých osm tisíc korun,“ sdělila tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie České republiky v Berouně Veronika Benediktová. Stejný měsíc byl v Popovicích okraden i jeden návštěvník koupaliště. „Pachatel odcizil peněženku i s doklady a škodu majitel vyčíslil na 1700 korun,“ uvedla Benediktová.

Podle policie by si měli návštěvníci koupališť dávat na své věci větší pozor. „Pokud mají koupaliště úschovny, tak by je měli návštěvníci používat. Jinak by si své věci měli hlídat a nenechávat je na dekách,“ dodala tisková mluvčí Veronika Benediktová.

Většina lidí si své věci hlídá

S tím souhlasí i většina oslovených návštěvníků popovického a berounského koupaliště, kteří zkušenost se zlodějem zatím nemají. „Do Popovic jezdíme každý rok a naštěstí se nám tu nikdy nic neztratilo. Vždy nás jezdí víc, takže si své věci hlídáme navzájem a nebereme si s sebou cennosti ani moc peněz. To je jistější,“ řekla Ludmila Kropáčová z Lochovic. Stejnou zkušenost má také Monika Kubelková z Berouna. „Mě naštěstí nikdy neokradli. Věci si hlídám a rozhodně s sebou nenosím mobilní telefon nebo větší obnos peněz. Vezmu si jen klíče od bytu a to nejnutnější,“ prozradila žena, která chodí nejčastěji na koupaliště na berounském sídlišti, u kterého bydlí. Tady se letos žádná krádež nestala, ale loňský rok to byly hned dva přestupky a jeden trestný čin. Jednalo se o krádež mobilního telefonu, batohu a vloupání do šatní skříňky. „Jedné z krádeží jsem byla přímým svědkem. Jednomu dítěti se tu ztratil mobilní telefon. Mně se něco takového naštěstí nestalo,“ sdělila Jana Rázlová z Berouna.